Поділитись:

«Досить навчати інших. Потрібно самому йти у владу», – луцький політолог Михайло Наход (інтерв'ю, фото)

П'ятниця, 23 жовтня 2020, 13:30

Михайло Наход – один із «двигунів» команди Андрія Покровського – Громадянського Руху «СВІДОМІ». 

Він – політолог, кандидат наук з державного управління. За його плечима – дві вищі освіти, навчання за кордоном та подальша багаторічна викладацька й експертна діяльність. 

Михайло – автор 20 наукових публікацій та понад 60-ти аналітичних та публіцистичних матеріалів. Він звик аналізувати, критикувати та навчати політиків й державних управлінців, але сьогодні його мета інша – Наход йде у владу, аби особисто долучитися до впровадження європейських стандартів життя для лучан.

Більше про плани Михайла Находа, його професійний досвід та життєві цінності – читайте в короткому інтерв'ю для ІА "Конкурент".

– Чому ви вирішили доєднатися до Андрія Покровського у створенні Громадянського Руху «СВІДОМІ»?

– У 2017 році після смерті Миколи Романюка та зміни влади у місті Андрій Покровський запропонував обдумати ідею створення організації, яка буде працювати та змінювати свідомість лучан на більш відповідальну, дієву та патріотичну щодо міста. 

Відразу було зрозуміло, що це справа складна – на роки та десятиліття. Але розуміючи, що Андрій Покровський доводить до кінця усе, за що береться, я приєднався до цієї ідеї.  

І такий підхід, масштаб викликів, майбутній результат були мені цікавими та відповідали моїм внутрішнім намірам.

– Як на ваше рішення йти у владу відреагували рідні, друзі та знайомі?

– Воно було логічним, а моя родина й друзі були до цього готові. Оскільки я практично постійно впродовж свого життя працював з політиками та органами влади, то мав наступити той момент, коли потрібно буде взяти більше відповідальності на себе та йти у владу. Усі поставилися з розумінням, підтримали і мають сподівання, що мій похід у владу буде успішним та покращить якість управління.

– Які ваші головні життєві цінності? 

– Праця та відповідальність. Сім’я та родина. Свобода. Робота на результат, постійне навчання, самовдосконалення, відповідальне ставлення до своїх обов’язків – це  те, що зробило мене як особистість та професіонала. 

Родина – це  те, що створює внутрішній комфорт, рухає до вищих цілей, встановлює певні духовні та ціннісні орієнтири. Мій рідний батько помер, коли мені було менше чотирьох років, і багато людей ставили мені його за приклад… Це було стимулом для саморозвитку. 

Свобода – це  відчуття, коли ти нікому нічого не винен, можеш сміливо висловлювати свою позицію, робити те, що вважаєш правильним, потрібним та цікавим. 

Свобода певною мірою реалізовується в нашій родині через подорожі, діти також є пластунами. Ми любимо ходити в гори, плавати, літати, їздити на гірських лижах чи просто подорожувати на автомобілі.

(На фото: з телеведучою, представницею ГР "СВІДОМІ" Галиною Падалко)

– Розкажіть про свою професійну та громадську діяльність. Як вона допоможе  у розвитку Луцька?

– Усе своє професійне життя займаюся громадсько-політичною та викладацькою діяльністю. У 2002-2010 роках працював в політичній партії «Наша Україна», був помічником народного депутата. З 2011 займаюся незалежною аналітичною роботою з впровадження електронних інструментів в органах місцевого самоврядування (електронні петиції, електронні звернення громадян). 

З 2012-го по 2020-й працював на посадах старшого викладача, доцента та завідувача кафедри у Східноєвропейському (тепер Волинському) національному університеті імені Лесі Українки – викладав різні політологічні та державно-управлінські курси. 

Окрім цього, у період з 2003 по 2007 рік декілька разів навчався та стажувався за кордоном: у Великій Британії, США, Швеції, Угорщині, Франції. У ті часи вдалося поспілкуватися з великою кількістю неймовірно цікавих людей та топ-політиків. Навіть з екс-президентом США Біллом Клінтоном, тодішнім прем'єр-міністром Великої Британії Тоні Блером, екс-генсеками НАТО Хав'єром Соланою і Джорджом Робертсоном та іншими.

Накопичені мною знання та досвід хочу використати, аби продемонструвати людям, як можна бути ефективним управлінцем, як можна покращити життя у нашому Луцьку хоча б на трохи. Я вирішив, що досить навчати інших, аналізувати, критикувати. Потрібно самому братися і показувати приклад. 

Моя мета – створити стратегію розвитку Луцької ОТГ до 2030 року, оскільки без цього не можна на повну потужність рухатися вперед. 

Я хочу зайнятися впровадження інновацій в управлінні громадою, зокрема збільшенням кількості адміністративних послуг в електронному форматі та спрощення їх отримання мешканцями. 

Разом із цим мене турбує питання транспорту та екології. Необхідно, щоб містом курсував громадський електротранспорт, а ми займалися сортуванням та переробкою сміття. Також нам треба більше скверів та зелених зон.

А сам Луцьк необхідно максимально популяризувати в Україні та світі, зокрема перетворивши Старе місто на центр туризму та культури.

 – Яким бачите Луцьк через п'ять років?

– Містом з більшою кількістю щасливих людей, ніж є зараз – Lucky Lutsk. Містом, де усе по-людськи: гарні вулиці і будинки, чисті парки і сквери, якісний громадський транспорт, лучани, які мають роботу і гідну оплату праці. Місто, яке розвивається, де з’являються нові підприємства, де ефективно використовується територія приєднаних громад... 

Раніше ІА "Конкурент" записало короткі інтерв'ю з відомим маркетологом Миколою Жичукомлуцьким підприємцем з "Центрального" ринку Петром Козіноюдиректором школи Андрієм Кицеюсімейним лікарем Віталієм Дмитрукомсоціальною працівницею Ольгою ГорбачЗаслуженим працівником культури України Дмитром Головенкомвчителем історії з 21-ї гімназії Андрієм Мельникомпідприємицею з Варшавського ринку Людмилою Патіюк , головою ОСББ Оленою Завадськоюадвокаткою Юлією Спас , директором підприємства Романом Матвіюком , фінансистом Веніаміном Лихачемзалізничником Володимиром Караїмомдиректоркою "Сіті парку" Христиною Назар , очільником кінотеатру "Промінь" Дмитром Грелюкомнауковицею Оксаною Урбан та лікарем-урологом Олександром Іванченком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 травня 2022
29 квітня 2022
28 лютого 2022
31 січня 2022
15 січня 2022
11 січня 2022
04 січня 2022
30 грудня 2021
06 жовтня 2021
28 вересня 2021
26 вересня 2021
05 вересня 2021
03 вересня 2021