МОН скаржаться на фантастичні обсяги літератури і беззмістовні роботи для студентів

Вівторок, 05 травня 2020, 16:32

Перед закладами вищої освіти постануть два масштабні завдання трансформації освітнього процесу, що мають бути враховані кожним закладом при плануванні наступного навчального року.

Про це повідомив генеральний директор директорату вищої освіти МОН Олег Шаров, – інформує Освіта.ua. 

Із його слів, відтепер усім доведеться жити, працювати, навчатися, забезпечувати якість освіти та ефективність управління в умовах соціального дистанціювання.

«Ліки та вакцина від коронавірусу будуть винайдені, випробувані та достатньо поширені, але для цього замало двох або чотирьох місяців. Тому 2020/21 навчальний рік буде роком випробувань педагогічної майстерності, креативності та цифрової обізнаності освітян», – зазначає генеральний директор директорату вищої освіти.

Він наголосив, що великі лекційні потоки будуть неможливі в умовах обмежувальних заходів.

«Не берусь прогнозувати критерій наповненості лекційних аудиторій: кількість присутніх, площа на одну людину чи мінімальна відстань між присутніми тощо. За всіх обставин зберегти лекційні заняття в теперішньому вигляді буде проблематичним. Єдина для усіх університетів та коледжів відповідь на цей виклик неможлива, тому кожному доведеться зважувати можливості дистанційного опрацювання теоретичного матеріалу, проведення лекцій з малою кількістю здобувачів освіти, винесення частини лекційного матеріалу на семінарські чи практичні заняття тощо», – зазначає Олег Шаров.

Також Шаров зауважив, що має бути подолана «дитяча хвороба» перевантаження самостійної роботи студентів.

«Наразі надходять скарги на надання студентам завдань щодо читання фантастичних обсягів навчальної чи наукової літератури або написання валу трудомістких і беззмістовних письмових робіт. Вочевидь, закладам освіти доведеться навчитись регулювати та контролювати самостійну роботу з метою підвищення її ефективності, що неможливо без системного осмислення її обсягів, форм організації та притомних інструментів контролю», – підкреслив генеральний директор директорату вищої освіти МОН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: