Чому жертви домашнього насильства не можуть покликати на допомогу

Неділя, 28 листопада 2021, 16:48

Жертви домашнього насильства у критичних ситуаціях не можуть покликати на допомогу поліцію.

Про це йшлося  під час круглого столу, присвяченого проблемі домашнього насильства на Волині, який відбувся 26 листопада за ініціативи «Громадянського руху «СВІДОМІ».

В обговоренні проблеми взяли участь юрист, національний експерт, тренер із протидії домашньому насильству Віктор Вальчук, депутатка Луцької районної ради від фракції «Громадянський рух «СВІДОМІ» Христина Синюк та начальниця відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Волинській області Ольга Шмігель. Модерувала круглий стіл депутатка Луцької міської ради від фракції «Громадянський рух «СВІДОМІ» Алла Надточій.

centerАлла Надточій
 

Як зазначив юрист, національний експерт, тренер із протидії домашньому насильству Віктор Вальчук, загалом підрозділ «Поліна» (мобільні групи з протидії домашньому насильству «Поліція проти насильства» – ред.) – хороша ініціатива, яка дозволяє поліції більш швидко реагувати на виклики.

Однак, за словами експерта, тривожну кнопку  «Поліни» слід допрацювати, адже наразі на допомогу можна покликати лише за допомогою телефонного дзвінка.

«До мене телефонують і о першій годині ночі. Кажуть: чекали, поки чоловік засне, щоб покликати на допомогу після побиття. Так, можна закритися у ванній і викликати поліцію по телефону. Але агресор почує. І поки поліція приїде – він виб'є двері у ванну і заб'є її там», – наголошує експерт.

centerВіктор Вальчук
 

Тож Віктор Вальчук наголошує на тому, щоб у критичних ситуаціях жертва могла викликати поліцію одним натиском кнопки на смартфоні, без телефонного дзвінка. Він додав, що в поліції знають всі проблемні сім'ї, і при надходженні такого сигналу диспетчер вже буде знати, що в одній із таких сімей знову сталася криза і потрібна негайна допомога. Тож після натиску тривожної кнопки екіпаж відразу виїде на виклик за адресою. 

Нагадаємо, що під час круглого столу Ольга Шмігель також зазначила, що проблема домашнього насильства у сільській місцевості Волині стоїть набагато гостріше, ніж у містах. У деяких селах застосування фізичного насилля чоловіка стосовно жінки досі залишається нормою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: