Поділитись:

Головою об криницю: домашнє насильство у селах Волині лишається нормою

Субота, 27 листопада 2021, 10:44

Проблема домашнього насильства у сільській місцевості Волині стоїть набагато гостріше, ніж у містах. У деяких селах застосування фізичного насилля чоловіка по відношенню до жінки досі залишається нормою. 

На цьому наголосила начальниця відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Волинській області Ольга Шмігель  під час круглого столу, присвяченого проблемі домашнього насильства на Волині, який відбувся 26 листопада за ініціативи Громадянського руху «СВІДОМІ». 

«У місті проблема не стоїть так гостро. Все ж таки, у містах про цю проблему говорять, про неї знають. Але мені довелось працювати під час виборів в одному із сіл, де проживає всього 100 людей. Для них те, що чоловік забив дружину головою об криницю – це норма. Ще й скажуть, що сама напросилася», – розповіла Ольга Шмігель.

 

В обговоренні проблеми взяли участь також юрист, національний експерт, тренер із протидії домашньому насильству Віктор Вальчук та депутатка Луцької районної ради від фракції «Громадянський рух «СВІДОМІ» Христина Синюк. Модерувала круглий стіл депутатка Луцької міської ради від фракції «Громадянський рух «СВІДОМІ» Алла Надточій.

Алла НадточійАлла Надточій
 

Експерти наголосили, що домашнє насильство – це, в першу чергу, психологічна проблема. Як наслідок, жертви потребуть, в першу чергу, психологічної допомоги, а вже потім – соціальної і правової.

Відтак учасники круглого столу дійшли висновку, що для подолання цієї прооблеми необхідна належна комунікація цілого ряду соціальних служб, психологів, правоохоронців та громадських активістів. Для протидії домашньому насильству також важливо налагодити ефективну інформаційну кампанію, адже й громадяни, які стали випадковими свідками насилля, не повинні лишатися байдужими.

Нагадаємо, у Луцьку працює «кризова кімната» для жертв домашнього насильства. Також поліція закликає  у випадках фізичного насильства невідкладно звертатися за номером телефону 102. За словами Ольги Шмігель, патрульні негайно прибувають на такі виклики та завжди готові допомогти і захистити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 січня 2022
14 січня 2022
19:14
12 січня 2022
29 грудня 2021
22 грудня 2021
21 грудня 2021
20 грудня 2021
17 грудня 2021
19:38
14 грудня 2021
08 грудня 2021
01 грудня 2021