Поділитись:

Як я зробила пластику: дешево, гарно. Але…

Неділя, 30 травня 2021, 07:40

Є дні, коли любо на себе в дзеркало глянути, а то були дні, коли аж ніяк ні. Я гортала сторіси інстаграму і думала: пора б мені вже щось вколоти біля очей, чимось почати відбілювати ті веснянки, які в’їлися ще з минулого літа, пережили осінь та зиму, і може таки пошукати свою робочу сторону обличчя нарешті. Всі в сторісах були наче з червоної доріжки, сіяли. Я увімкнула камеру телефону на себе і не могла зрозуміти, чого я така – ну не те щоби страшна – а дуже реальністична. 

А потім помітила ледь не на кожному сторіс значок фільтру. Точно, в інстаграмі ж є фільтри! Знімаєш відео чи фото, а до зображення додаються метелики, якісь кольори чи надписи. Коли вони тільки виникли, я теж ними бавилася, бо вибір був невеликим і додавав зображенню світла чи якогось прикольчика, типу квіточки у волоссі. Але ця функція з того часу розширилася в рази! Я попробувала застосувати нові фільтри, які бачила в стрічці. 

Деякі просто підсвічували обличчя. Інші накладали вії. Але я була шокована, коли зрозуміла, що чимало з них заміняли пластичного хірурга. Багатьох користувачів я ніколи не бачила в живу і навіть не уявляла, що вони можуть виглядати інакше. 

Бо від фільтрації не лише моя шкіра на зображені виглядала гладенькою, сіяла, веснянки зникали, тон вирівнювався, а очі прикрашав макіяж. Ці фільтри, трясця тобі, робили ринопластику, збільшували очі, додавали виразність вилицям та помітно накачували губи. Це була вже не я по суті, а якась інша дівчина дивилася з екрану. Ну дуууже тюнінгована Таня. Так, у неї витонченіший ніс, пухкіші губи, виразніші очі, але… хто ти така, дівчино? 

Без фотофільтру><span class=Без фотофільтру

З фотофільтром><span class=З фотофільтром

Я почала помічати, що багато користувачів щодня користуються такими фішками і задумалася, як це впливає на самооцінку. По-перше, мою, бо виглядати реалістично у світі ідеальних носів та вилиць якось важкувато. По-друге, усіх користувачів цих покращень. Та якщо друге діло – не моє, то перше змусило задуматися. 

Згадала, як свого часу нав’язливо виринала реклама якогось додатку, де помахом пальчика розробники пропонували звузити талію і збільшити груди. Зрозуміло, що ці фото не для сімейного альбому, а знову ж – для соцмереж, аби бути там кимось кращим. Для когось, для якогось віртуального світу.  

Пригадую, колись була епоха надмірного макіяжу, який змінює людину. Потім прийшов фотошоп. Тепер – фільтри. 

Нам вперто пропонують бути кращою версією себе. Але не для себе – а для когось. Бо як не крути, дзеркало не обманеш. Хоча хто зна – можливо вже десь на китайській фабриці рученята майструють дзеркала, в які одразу вмонтовані фільтри. І тоді віртуальна реальність ще дужче увійде у справжнє життя. Життя, в якому все менше і менше стає тієї справжньості.

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
08 вересня 2021
07 вересня 2021
02 січня 2021
19:30
13 грудня 2020
10 грудня 2020
27 листопада 2020
12 вересня 2020
14 червня 2020
14 травня 2020
03 травня 2020
02 травня 2020
09 квітня 2020
18 січня 2020
07 січня 2020
06 січня 2020