Чому хитаються стільці у Волиньраді? (репортаж)

Четвер, 01 грудня 2016, 21:00

Дев'ять депутатів облради, заступники голови Волинської ОДА, головний поліцейський Волині Петро Шпига та голови райдержадміністрацій повинні замінити свої стільці, оскільки ті почали хитатися. Звісно, що це сказано в переносному сенсі. Насправді їх можуть звільнити з посад та позбавити повноважень.

Про це стало відомо у понеділок, 1 грудня, під час засідання позачергової сесії Волинської обласної ради. З якими суперечками, протистояннями та прийнятими рішеннями депутати зустрічали зиму – для вас написав сайт новин Волині "Конкурент".

Те, що сьогодні чиїсь позиції поставлять під сумнів, стало зрозуміло відразу, як в сесійній залі з'явився лідер волинської "Батьківщини" Олег Кіндер, який раніше попереджав, що почне процедуру відкликання виключених з партії обранців громади. Поки мер Ковеля розмовляв зі своїми однодумцями Сергієм Слабенком та Людмилою Кирдою, в залі з'явився народний депутат Ігор Гузь. Нардеп активно зі всіма вітався, з окремими екс-колегами навіть по-дружньому обіймався, зокрема й з Ігорем Палицею. А ще рік тому під час бізнес-форуму у Луцьку політик досить жорстко критикував народного обранця.

"Гузь розказує, що він заведе народ в обласну раду. Я хочу побачити цього Гузя!" – казав тоді керівник ради.

З'явився серед депутатів і тимчасовий виконувач обов'язків начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига і швидко знайшов собі співрозмовників. Поки Ігор Палиця зайняв своє місце, вислухав голову фракції "УКРОП" Вячеслава Рубльова, а депутати поступово заполонили зал, годинник вже показував 10:10. Саме тоді засідання оголосили відкритим і обранці з усіма присутніми хором заспівали гімн України.

Оскільки сьогодні нікого не вітали, нікому не вручали квартир, відразу розпочали з депутатських запитів те звернень, на які записалося 27 депутатів. "Сильно" розпочав свою першу сесію, як голова "бюджетної" комісії, Андрій Турак, який сказав, що райони не освоюють до кінця бюджетні кошти. Після не дуже тривалого обговорення депутати проголосували за необхідність звіту голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, якого за його відсутності намагався захистити лише депутат від "Солідарності" Віктор Козак.

За результатами звіту, депутати готові клопотати перед Президентом про звільнення заступників Гунчика та голів РДА, які не змогли освоїти кошти. Помітною була іронічна посмішка Олега Кіндера, коли Палиця висловлювався щодо цього.

Згодом, вийшовши до трибуни, слово взяв Сергій Слабенко. Він офіційно заявив про початок процедури відкликання дев'ятьох депутатів, які зайшли до ради за списками "Батьківщини", та наголосив, що їхня діяльність засуджена вищими керівними органами партії.

Після запитів та перед початком розгляду питань порядку денного головуючий надав час для виступу Ігорю Гузю, який теж трохи покритикував Гунчика за те, що той не організував жодної зустрічі між усіма нардепами від Волині. Також обранець пообіцяв лобіювати в Кабінеті Міністрів виділення коштів на добудову обласного перинатального центру.

Коли ж він покинув трибуну, депутати "галопом" розглянули всі питання порядку денного фактично без зупинок, які провокував в основному Сергій Слабенко, висловлюючи свої зауваження.

Під час однієї з реплік Слабенка час для відповіді взяв Ігор Лех – один із виключених із "Батьківщини" депутатів.

"Попередні скликання Сергій Іванович, будучи представником "Нашої України", активно поливав "Батьківщину" лайном, а тепер він читає оди!" – спровокував оплески Ігор Лех

Певно, набридли постійні сварки "білосердечних" члену комісії "законності" Костянтину Зінкевичу, який попросив Палицю зв'язатися з Юлією Тимошенко та попросити владнати ситуацію.

На завершення в розділі "Різне" депутати прийняли звернення до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Причина – невдоволення діяльністю волинських поліцейських та їхнім керівником Петром Шпигою, якого пропонують звільнити. Окремо обранець громади зупинився на повільному розслідуванні справи щодо зламу кабінету ректора ЛНТУ Петра Савчука, зауваживши, що пройшло вже 20 днів, а правоохоронці нічого не добилися. І у відповіді на запит інформаційного агентства "Конкурент" сказали, що підстав для оголошення підозри немає.

Додавши до отримувачів цього звернення генпрокурора Юрія Луценка, Ігор Палиця оголосив засідання сесії закритим.