Поділитись:

Називає дітей «лохами»: батьки звинувачують вчительку луцької гімназії у булінгу

Середа, 28 квітня 2021, 15:40

Батьки звинувачують вчителя музики Луцької гімназії №4 ім. Модеста Левицького у булінгу та некоректній поведінці. 

До видання «Інсайдер Медіа» днями звернулася мама одного з учнів школи. Жінка розповіла, що її син, учень 4-Б класу, потерпає від психологічного насилля, який чинить вчителька музики. Про це вона дізналася з аудіоповідомлення у батьківському чаті, яке надіслала мама іншої дитини.

«У п'ятницю мама одного з хлопчиків звернулась у Viber-групу, в якій повідомила про те, що вчителька музики нецензурно висловлюється до дітей, ставиться нетолерантно. Мені це не сподобалося. Тим паче вона у розмові зазначила мою дитину. Мовляв вчителька назвала його «лохом». Я запитала в свого сина, чому він про це не розповів. Але він відповів, що не хоче, щоб у нього в школі були проблеми. Батьки кажуть, що діти, як у нашому, так і в інших класах, потерпають від неї. Знаю, що неодноразово були подібні випадки», – розповідає Тетяна К.

Зі слів мами, відповідно до розкладу, урок музики в класі проводиться щоп'ятниці. Зазвичай діти люблять цей предмет, адже він розвантажує і надихає дітей до творчості та самовираження. Однак їхні діти просто бояться ходити на урок, адже часто потерпають від некоректної поведінки вчительки. Це підтверджує ще одна мама учня цього класу – Ірина.

 «Моя дитина приходить додому в четвер і каже: «Я завтра в школу не піду». Питаю: «Чому?».  «Бо завтра музика. Я ні за що отримую зауваження». Я розпитувала, може, поведінка не така, але, думаю, за стільки часу можна було знайти підхід до дітей. Каже, що вчителька незаслужено ставить оцінки, ображає, востаннє вона, здається, сказала «урод» на Діму, «лох»… Звичайно, це впливає на самооцінку», – розповідає Ірина С.

Учні класу поки що не бажають розповідати про це відкрито, адже побоюються, що вчителька їм буде мстити. Однак, одна з її колишніх учениць погодилася розповісти виданню, як цей же педагог вчила її «музичному мистецтву» у школі цілих чотири роки.

 «У нас була така вчителька музики, яка постійно обзивалася і сварилася з усіма дітьми. Постійно кричала на уроках: «Ви найгірший клас», «Ви тупий клас», «Ви всі будете працювати двірниками». Вона могла почати сваритися і позабирати щоденники для зауважень з будь-якого приводу: за те, що ти ручку в когось попросив, за те, що ти просто голосно дихаєш. Як ти співаєш – їй без різниці. Головне, щоб ти сидів тихо і мовчав. Вона завжди агресивна і дуже зла. Діти бояться і не люблять ходити до неї на уроки», – розповідає одна з її колишніх учениць Владислава Д.

Декілька батьків учнів 4-Б класу вже звернулися до адміністрації школи з відповідними заявами і вимагають, аби директор відреагував на це.

 «Звісно, я так це не залишу. Я звернулася до дирекції і написала заяву про те, що вчитель музики, зокрема, в п'ятницю на уроці, дозволяла собі нецензурну лексику і вдавалася, на мою думку, до психологічного насилля до моєї дитини. Мені це не подобається. Оскільки вона публічно ображала – нехай публічно вибачиться перед моєю дитиною. Не місце такому педагогу працювати в школі і займатися з дітьми», – наголошує мама учня 4-Б класу.

Як розповіли батьки, йдеться про вчителя музики Павлюк Наталію Миколаївну. Інсайдеру не вдалося у вівторок відшукати її у школі, тож журналісти звернулися до адміністрації навчального закладу.

Директор Луцької гімназії №4 ім.Модеста Левицького Олександр Мишковець не відмовив у коментарі, однак попросив дати йому час детально розібратися у ситуації.

 «26 квітня нам надійшла заява, однак я маю час ознайомитись і заслухати усі сторони. Тому передчасно, доки не розберусь у ситуації, я не коментував би це. Не варто поспішати, адже треба почути всі позиції», – зауважив Олександр Мишковець.

Тим часом журналістам вдалося поспілкуватися з кількома представниками школи, які підтвердили це і навіть розповіли більше.

 «Наталію Миколаївну не можна назвати «неконфліктною людиною», бо вона завжди вирізнялася гострими висловлюваннями. Такий у неї темперамент, чи як сказати... У педколективі в минулому було декілька конфліктних ситуацій, зокрема і через поділ годин, вибір класів та інше. Більшість вчителів уникають всього, що стосується її, бо вона не гребує нічим, може і підставити в чомусь… Ну, відкрито тут ніхто про це не буде розповідати, самі розумієте…», – розповіла представниця педколективу.

Нагадаємо: нещодавно в інстаграмі з'явилося повідомлення про те, що вчителька математики луцької школи №15 Лілія Волога нібито змушувала трьох учениць роздягнутися до спідньої білизни, бо шукала у них пристрій для куріння. Крім того, з'явилося відео 2017 року, на якому вчителька в коридорі шарпає учня, кричить на нього та б'є головою об стіну. Журналісти ІА "Конкурент" того ж дня зв'язалися з директором школи Олегом Гребенюком, і попросили прокоментувати, чи справді такий інцидент мав місце.  Директор пояснив, що конфлікт був, але інформацію про роздягання дітей не підтвердив. Наступного дня у школі провели внутрішнє розслідування, до якого залучили учнів, батьків, працівників ювенальної превенції та управління освіти. Однак безпосередньо з дівчатами, яких нібито роздягали, поговорити не вдалося – батьки не дали дозвіл. Від батьків трьох дітей надійшли заяви, що вони не бажають розвивати цю подію далі та розберуться з усім самостійно. Батьки 14-річних дівчаток навідалися і в редакцію "Конкурента". Вони вимагали "зняти" публікацію, запевняючи, що історія сильно перебільшена. Згодом директор школи запевнив, що наразі конфлікт вичерпано. Тим часом юрист та депутат Луцькради від Громадянського Руху "СВІДОМІ" Валентин Хаймик зауважив, що вчителька не мала права ні вимагати в дітей показати, що є в кишенях, ні проводити особисто якийсь огляд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 травня 2021
15 травня 2021
10:00
14 травня 2021