Поділитись:

"Сподіватися, що 50% уже перехворіло – надто оптимістично", – лікар про Covid-19

П'ятниця, 19 лютого 2021, 12:20

(на фото: Сергій Новосад)

Луцькі лікарі висловили свої думки щодо подальшого перебігу пандемії коронавірусу. 

Про це говорили у четвер, 18 лютого, під час круглого столу. Його організував Громадянський Рух «СВІДОМІ», засновником якого є Андрій Покровський

Так, модератор заходу, депутат Луцької міської ради Михайло Наход попросив фахівців спрогнозувати, за яких обставин Covid-19 почне відступати. Засновниця сімейного центру медицини "Well.U" Мар'яна Дмитрук, вважає, що сьогодні, навпаки, варто готуватися до нових спалахів:

"Зважаючи на інформацію про розвиток нових штамів та актуальні статистичні дані, особливо в Івано-Франківській області, де зайняті всі стаціонари та є багато важких хворих, на мою думку, потрібно готуватися до зростання захворюваності". 

Головний лікар Волинського обласного центру здоров’я Сергій Новосад додав, що в Україні планують проведення масштабного дослідження щодо рівня імунітету організму до коронавірусу. Буде залучено 9-10 тисяч осіб, обраних випадково. У них візьмуть кров на тест ІФА, щоб визначити рівень антитіл. З його слів, лабораторія "Synevo" повідомила, що 50% пацієнтів, які здавали ІФА-тест у них, мали антитіла.

"Сподіватися, що близько 50% українців уже перехворіло – надто оптимістично. Завдяки цьому дослідженню, ми зможемо робити якісь висновки щодо того, чи колективний імунітет є. Щоб він був, близько 60% людей повинні мати антитіла в крові", – сказав він.  

Разом із цим Мар'яна Дмитрук зазначила, що на думку вчених, колективний імунітет буде можливим лише після вакцинації дітей в навчальних закладах. Зараз же є час, щоб вберегти людей із групи ризику. До слова, жодна з чинних вакцин не передбачені для дітей і дозволені для використання з 18 років. Лише Pfizer можна з 16-ти. 

Зауважимо, на круглому столі були присутні:

  • Михайло Наход – депутат Луцької міської ради від Громадянського Руху «СВІДОМІ», політолог, кандидат наук з державного управління;
    Алла Надточій – депутатка Луцької міської ради від Громадянського Руху "СВІДОМІ";
  • Христина Назар – депутатка Луцької районної ради, представниця Громадянського Руху "СВІДОМІ";
  • Ігор Гнетньов – директор Луцького центру первинної медичної допомоги;
  • Мар'яна Дмитрук – сімейний лікар, агент змін з вакцинації у ГО "Батьки за вакцинацію"
  • Світлана Бойко – медичний директор центру первинної медичної допомоги №2;
  • Сергій Новосад – головний лікар Волинського обласного центру здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 березня 2021
16:22
10:31
05 березня 2021
04 березня 2021
28 лютого 2021
12:20
26 лютого 2021
25 лютого 2021
24 лютого 2021
23 лютого 2021
22 лютого 2021