Поділитись:

Хірурги практикуватимуть операції на 3D моделях людських органів

Середа, 02 грудня 2020, 01:17

Реальні моделі людських органів в натуральну величину  допоможуть хірургам практикуватися, перш ніж вони почнуть працювати з пацієнтами. Однак, досить складно створити недорогу модель, розмір, складність та матеріал, якої імітував би справжні органи людини.

Про це пише ІА «Конкурент» з посиланням на Technology.org .

Наразі, дослідники ACS Biomaterials Science & Engineering, розробили спосіб 3D-друку моделей серця пацієнтів в повну величину. Можливість попереднього планування та практики на реалістичних моделях перед складними операціями може допомогти хірургам передбачити певні проблеми що можуть иникнути у процесі.

Сучасні технології тривимірного друку і раніше використовувались для виготовлення моделей органів в реальних розмірах, але матеріали, як правило, не передають реальні відчуття чи властивості природних тканин. А м’які тканиноподібні матеріали, такі як силіконові каучуки, часто руйнуються при 3D-друці, ускладнюючи відтворення великих складних структур.

Еман Мірдамаді, Адам Файнберг та його колеги нещодавно розробили техніку зворотніх вбудовуваних суспендованих гідрогелів (FRESH), яка передбачає 3D-друк м'яких біоматеріалів у желатиновій ванні для підтримки ніжних структур, які в іншому випадку руйнуються в повітрі. Цю методику раніше використовували лише для друку дрібних предметів, тому дослідники вирішили пристосувати її до реальних розмірів органів.

Першим кроком команди було показати, що альгінат, недорогий матеріал, виготовлений з морських водоростей, має подібні матеріальні та механічні властивості, як у серцевої тканини. Потім дослідники спробували накласти шов на шматок альгінату, який тримався навіть у розтягнутому стані, створюючи реальну можливість для практики роботи з серцем.

Готуючись до виготовлення моделі серця, команда модифікувала свій 3D-принтер FRESH для створення об’єктів більшого розміру. Дослідники використовували цей прилад, а також магнітно-резонансну томографію ( МРТ) пацієнта для друку серця дорослої людини, а також ділянки коронарної артерії,яка була заповнена штучною кров’ю.

Цей метод також можна застосувати для друку інших реалістичних моделей органів, таких як нирки або печінка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 січня 2021
16 січня 2021
15 січня 2021
14 січня 2021
12 січня 2021
11 січня 2021
09 січня 2021
03 січня 2021
31 грудня 2020
30 грудня 2020