Поділитись:

"Забувають вимкнути мікрофон і говорять непристойне": викладачі розповіли історії з дистанційного навчання

Субота, 28 листопада 2020, 17:00
Дистанційне навчання – це також нове випробування для викладачів.
Отож, для «Нівроку» вони поділилися своїми історіями.
Ірина Левчук, кандидатка філологічних наук, доцентка:
На сьогодні все дистанційне навчання – цікава й весела ситуація водночас. Кумедні моменти трапляються щотижня.
Скажімо, в однієї з першокурсниць-філологинь на заняття онлайн на базі платформи Zoom долучається молодший братик, який з інтересом слухає «Культуру педагогічного мовлення та риторику». Доводиться зважати на найменшого «студента».
Оксана Косюк, кандидатка філологічних наук, доцентка:
Староста однієї із абсолютно не знайомих мені вживу груп вчепив аватарку із зображенням Степана Бандери. І я хвилин десять губилася в здогадах – де ж могла бачити цього чоловіка.
Ще дуже часто під час навчання хтось забуває вимкнути мікрофон і говорить щось зайве. Або навіть не зовсім пристойне.
Андрій Яворський, старший викладач кафедри історії та культури української мови:
Під час дистанційного навчання, мабуть, у кожного викладача трапляються якісь нестандартні ситуації. Я також маю декілька таких історій.
Наприклад, більшість студентів за звичкою любить надсилати виконані завдання в останній день зазначеного терміну – до пізньої ночі.
Я це зрозумів ще минулого семестру, тому, коли теперішні студенти 1 курсу психології та соціології відправляють мені роботи з української мови, вимикаю звук на мобільному: серед ночі не дуже кумедно отримувати повідомлення про листи на імейл.
Пригадую випадок, який трапився з журналістами-другокурсниками. Перед заняттям я зазвичай надсилаю додаткові матеріали з ноубука на планшет, оскільки з нього веду відеотрансляції в зумі. Одного разу я забув це зробити, тому довелося перервати ефір. Попросив зачекати декілька хвилин, але техніка мене підвела – я затримався. Правда, усі чемно вийшли на зв’язок, я перепросив за незручності. Ми продовжили заняття.
Найкумедніший випадок трапився з україністами на спецкурсі з редагування: я забув додати до свого списку одну студентку; це стало зрозуміло, коли почав роздавати індивідуальні завдання і побачив, що в телеграм-чаті на одну особу більше, аніж у моєму списку. Потім виявилося, що третьокурсниця просто ще не відвідувала онлайн-заняття. Сподіваюся, що вона не ображається і невдовзі ми таки почнемо з нею співпрацю.
А ще часом студенти, відповідаючи на запитання, піднімають руки, а я це не завжди бачу, бо в планшеті чи телефоні обмежені можливості відповідних додатків.
Надрукувати
мітки:
коментарів
22 січня 2021
09:00
20 січня 2021
12 січня 2021
11 січня 2021
06 січня 2021
05 січня 2021
31 грудня 2020
21 грудня 2020
18 грудня 2020
09 грудня 2020
05 грудня 2020
27 листопада 2020