Поділитись:

Поки колеги відлучалися: на Волині зафіксували ще два порушення членами ДВК

Неділя, 25 жовтня 2020, 22:01

На виборчій дільниці №070983 у місті Володимир-Волинський зафіксовано порушення процедури – два факти видачі бюлетенів виборцю 1 членом комісії. Також спостерігачі повідомляють про недостатню кількість скриньок та відсутність пандусів.

Про це інформує Громадянська мережа ОПОРА.

Спостерігач ОПОРИ зафіксував порушення процедури видачі бюлетенів виборцю та перевірки його у списку виборців за двома столами на дільниці №070983.

На час, поки по 1 члену комісії із кожного столу відлучилися, їх колеги продовжили працювати самотужки.

Тобто двом виборцям можливість проголосувати надавали лише по 1 члену комісії. Видачу бюлетенів, перевірку документів, роботу зі списком виборців в обох випадках виконував 1 член комісії замість 2.

Зауважимо, що це вже третя дільниця, де ОПОРА фіксує подібне недотримання процедури.

Окрім того, на виборчій дільниці №070207 у місті Камінь-Каширський на великій дільниці присутні 4 скриньки для голосування. Також відсутній пандус, а голосування відбувалося на другому поверсі будівлі. Аналогічна проблема із доступністю на другий поверх будівлі й на дільниці №071087 у Луцьку.

Відповідно до частини 3 статті 248 Виборчого Кодексу України, під час проведення голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії після пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених у пунктах 1, 2 частини першої статті 8 цього Кодексу, за умови наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці та наявності у нього права голосу на відповідних місцевих виборах (враховуючи відмітку в графі "Примітка" щодо постійної нездатності пересуватися самостійно або запису "Голосує за місцем перебування") надає виборцю список виборців для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, ставить підпис та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець ставить підпис за отримання виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні кожного виборчого бюлетеня. Після цього член виборчої комісії відокремлює від кожного виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю виборчий бюлетень. Член виборчої комісії повідомляє виборцю, скільки виборчих бюлетенів він отримав. Контрольні талони виборчих бюлетенів зберігаються у члена комісії, який видав виборчі бюлетені. При цьому робити на виборчих бюлетенях будь-які інші позначки забороняється

Згідно з частиною 6 статті 62 Виборчого кодексу України кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок – стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня – не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика – не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 липня 2021
25 липня 2021
24 липня 2021
09:00
22 липня 2021
21 липня 2021
19 липня 2021
18 липня 2021