Поділитись:

«Нічого страшного» не станеться: у Ковелі член ДВК попалася на порушенні (відео)

Неділя, 25 жовтня 2020, 19:28

Спостерігач ОПОРИ на виборчій дільниці №070993 зафіксував факт роботи зі списком виборців та видачі бюлетенів одним членом комісії. Після зауваження щодо таких дій на спостерігача поскаржилися у поліцію.

Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Інцидент трапився у Ковелі. Спостерігач близько 15:35 зафіксував, як процес видачі бюлетенів триває, попри присутність за столами одного представника комісії. Коли спостерігач звернув увагу членкині комісії на те, що видача продовжується, вона запитала, як треба діяти, якщо людині треба відійти.

Спостерігач зауважив, що тимчасово відсутнього члена слід підмінити. Натомість ця ж членкиня комісії зауважила, що так і роблять. Її, мовляв, покликали, а «нічого страшного» не станеться, якщо процедуру здійснить один член комісії.

Опісля, зі слів спостерігача, один із присутніх на дільниці кандидатів викликав поліцію, мотивуючи це тим, нібито спостерігач заважає ДВК працювати. Спостерігач дав пояснення правоохоронцям. У подальшому ОПОРА інформуватиме про розвиток цієї ситуації.

Відповідно до частини 3 статті 248 Виборчого Кодексу України, під час проведення голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії після пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених у пунктах 1, 2 частини першої статті 8 цього Кодексу, за умови наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці та наявності у нього права голосу на відповідних місцевих виборах (враховуючи відмітку в графі "Примітка" щодо постійної нездатності пересуватися самостійно або запису "Голосує за місцем перебування") надає виборцю список виборців для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, ставить підпис та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець ставить підпис за отримання виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні кожного виборчого бюлетеня. Після цього член виборчої комісії відокремлює від кожного виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю виборчий бюлетень. Член виборчої комісії повідомляє виборцю, скільки виборчих бюлетенів він отримав. Контрольні талони виборчих бюлетенів зберігаються у члена комісії, який видав виборчі бюлетені. При цьому робити на виборчих бюлетенях будь-які інші позначки забороняється.

Відповідно до пункту 1 частини 9 статті 60 Виборчого кодексу України офіційний спостерігач від громадської організації має право бути присутнім із дотриманням вимог цього Кодексу на засіданнях окружної, територіальної (територіальних), дільничних виборчих комісій відповідного територіального виборчого округу. У пункті 4 йдеться, що офіційний спостерігач має право здійснювати фото-, відеозйомку та аудіозапис без порушення при цьому таємниці голосування виборців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів