Поділитись:

Нестача скриньок, голосування поза кабінкою, відсутність пандусів: на Волині фіксують порушення (фото)

Неділя, 25 жовтня 2020, 15:01

Спостерігачі ОПОРИ на Волині повідомляють про нові порушення у день голосування – брак скриньок та кабінок для голосування, а також здійснення акту волевиявлення поза межами кабінки у селі Залісся. Окрім того, на низці дільниць, де перед входом є сходинки, відсутні пандуси.

На виборчій дільниці №070960 у селі Залісся Ковельського району виборець проголосував поза межами кабіни для голосування. Зазначається, що голосування таким чином здійснив член дільничної виборчої комісії, – повідомляють в ОПОРІ.

На дільниці №070349 у селі Калиновник Ковельського району наявні лише 1 стаціонарна скринька для голосування, 1 мала скринька та 1 кабіна. 

На дільниці №071004 у місті Ковель не вистачає скриньок – на великій дільниці містяться 4 стаціонарні скриньки. Окрім того, кабінки тут розташували впритул до гардеробної – таким чином у них немає суцільної задньої стінки. Також перед входом у приміщення є сходинки, однак пандус відсутній. 

 

Зауважимо, що пандуси для заїзду у приміщення відсутні на низці дільниць у різних населених пунктах. Це може спричинити незручності у випадку голосування осіб, які пересуваються на кріслі колісному. Зокрема, немає пандусів на дільницях №070901 у селі Кульчин, №070744 у селі Заброди Ковельського району, на дільницях №070457 у селах Юнівка та №070182 Іванівка Володимир-Волинського району, №070990 у місті Ковель – тут пандус також необхідний всередині приміщення.

 Відповідно до частини 5 статті 248 Виборчого Кодексу України, виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Згідно із частиною 6 статті 62 Виборчого кодексу України, кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок – стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня – не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика – не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.

Відповідно до частини 5 статті 62 Виборчого кодексу України, приміщення для голосування повинно бути обладнане достатньою кількістю кабін для таємного голосування. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін повинна бути не менше двох, для середніх – не менше чотирьох, для великих – не менше шести.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів