Поділитись:

У 50% обстежених жінок у Княгининку виявили патологію грудей після обстеження на мамографі

Четвер, 22 жовтня 2020, 11:01
У 50% обстежених жінок у Княгининку виявили патологію грудей після обстеження на мамографі

На території Княгинівської ОТГ впродовж кількох днів працює виїзний рентгенологічний мамограф. Так, у селі Княгининок в 50% обстежених жінок виявили патологію, - каже сімейна лікарка громади Людмила Левчук. Мова йде не про лише випадки онкології, але передракові утворення зустрічаються.

Нині обстежують жінок села Зміїнець, повідомляє Суспільне.

Людмила Левчук каже, що ці патології виліковні. Але важливо їх вчасно виявити.

Пересувний мамограф діагностує ущільнення у грудях від кількох міліметрів. За п’ять годин роботи рентгенлаборант обласного медичного центру онкології Євгеній Приймак 38 жінок. Це безплатне обстеження. На кожну жінку йде від 10 до 15 хвилин.

“Це апарат дає можливість розгледіти ущільнення від декількох міліметрів. Це дуже точний апарат. Тоді вже ми дивимося чи доброякісне, чи злоякісне утворення. Це визначає вже лікар”, - пояснює Євгеній Приймак.

Керівник обласного онкоцентру Юрій Малімон розповідає, що протягом останніх трьох років медики відзначають збільшення занедбаних випадків хвороби. Так у цьому році онкологічне захворювання грудей виявили у 230 жінок.

Щорічно на пересувному мамографі обстежують близько 6 тисяч пацієнток. І у близько трьох сотень жінок фіксують проблеми.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів