Поділитись:

Нова схема: шахраї виманюють гроші за допомогою мобільного застосунка (відео)

Середа, 16 вересня 2020, 17:12

З розвитком банківських мобільних застосунків, які роблять наше життя легшим і комфортнішим у розрахунках за покупки та послуги, не відстають в розвитку і шахраї. Вони вигадують все нові схеми для пограбування банківських рахунків. 

Про нову аферу шахраїв йдеться у сюжеті Сніданку з 1+1, – повідомляє ТСН.ua.

Один з ранків героя програми розпочався із дзвінка начебто з банку, клієнтом якого він є. Телефоном повідомили, що його дані потрапили в мМережу, а банківською чоловіка карткою хочуть скористатись.

"Назвався головою департаменту служби безпеки і почали з'ясовувати, де я міг засвітити свої дані, як вони могли потрапити до Мережі", – згадує Володимир Корнієнко

Чоловікові й на думку не спало, що з ним говорять шахраї. Псевдопрацівники банку запропонували перевипустити картку онлайн, а також встановити мобільний застосунок, щоб підв'язати картку до телефону, а відтак відстежувати кожну операцію з неї.

"Підключаєшся до застосунку. Я натиснув підтвердити, підтвердив і вони вже з'єдналися з моїм телефоном віддалено. Вони бачили все у моєму телефоні, а також могли мені кидати інформацію", – пояснив він.

Коли шахраї побачили, що Володимир є клієнтом й іншого банку, то запропонували з'єднати його зі службою безпеки, щоб він зареєстрував нову картку та для безпеки перевів гроші зі старої. Розмова тривала дві години. Після її закінчення, через кілька годин, чоловік вирішив пересвідчитися, що вчинив правильно. Він зателефонував до служби підтримки банку і запитав, де отримати оформлену картку. Утім, у відповідь працівники банку не розуміли, про що йдеться. 

Шахраї з рахунків чоловіка забрали 116 тисяч гривень. Значна сума – це кредитні кошти. У Володимира прийняли заяву в поліції і допоки триває розслідування, гарантій на повернення грошей не дають.

Руслан Болгов не перший рік допомагає правоохоронцям розплутувати подібні історії і переконаний, що шахраїв можна і варто зупиняти одразу, на першій хвилині телефонної розмови.

"Ви можете сказати "Дякую", я зараз сам передзвоню. Все! Поклали слухавку, перетелефонували в банк, номер якого є на зворотній стороні картки, спитали, чи дійсно мені телефонували", – радить експерт. 

Варто насторожитися, коли вам пропонують скачувати зайві застосунки. Також потрібно пам'ятати: якщо вас просять повідомити інші дані картки, то ви потрапили під приціл шахраїв, які хочуть забрати ваші гроші. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 серпня 2020
06 липня 2020
30 червня 2020
15 червня 2020
30 травня 2020
17 травня 2020
13:10
29 квітня 2020
25 квітня 2020
22 квітня 2020
09 квітня 2020
22 лютого 2020
17 лютого 2020
17 жовтня 2019