Розповіли, чи вплине реконструкція очисних споруд на сморід у Луцьку

Субота, 25 липня 2020, 11:03

Найближчим часом Луцьк на вигідних умовах може отримати кредит від Європейського інвестиційного банку на реконструкцію системи очисних споруд міста. 

Проєкт вартістю 10 мільйонів євро стане чи не найбільшою за історію незалежної України реконструкцією очисних споруд, впевнені у Луцькій міській раді. Чому це так важливо, та чи вплине реконструкція на ситуацію зі смородом у Луцьку, розповів у коментарі для ІА "Конкурент" головний інженер КП "Луцькводоканал" Сергій Строк

За його словами, необхідність модернізувати очисні споруди Луцька назрівала вже давно. Це пов'язано з їх зношенням, збільшенням об'єму надходження стічних вод і зміною їх хімічного складу. 

"Як і будь-яка людина, яка народжується маленькою, а потім виростає і набуває інших потреб, так само і очисні споруди. Очисні споруди вимагають підтримки робочого стану, заміни обладнання, ремонту. Все старіє, все втомлюється, міняється якість стічних вод, збільшується концентрація тих інгредієнтів, які не передбачалися при будівництві очисних споруд. Нагадаю, що вони будувалися десь у 68-71 роках минулого століття. Як технології, так і обладнання, вони вже застаріли", – розповідає інженер. 

За його словами, технологічний ланцюг не зміниться. Тільки обладнання поміняють на більш сучасне. Воно буде доочищати стічні води, забирати всі найменші частинки, щоб не траплялося забруднення на спорудах. Необхідно також запустити цех із просушування мулу, щоб уникнути можливих випаровувань в атмосферу в атмосферу.

"Я не можу стверджувати, що причиною смороду у Луцьку є очисні споруди, тому що на сьогодні повітряні маси мають необстежене походження. Ми не знаємо, з якої сторони вітер дме, які проходять процеси у верхніх шарах атмосфери на висоті 100, 200 чи 300 метрів, куди що дме і як випаровується. Тому казати, що смороду стане менше я не можу", – пояснює Сергій Строк.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: