Поділитись:

Землю для учасників АТО будуть шукати в садівничих масивах

Четвер, 21 липня 2016, 14:55
Землю для учасників АТО будуть шукати в садівничих масивах

Надавати ділянки для індивідуального садівництва поблизу міст обласного значення ветеранам АТО пропонують у Головному управлінні Держгеокадастру.

Начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру Неля Коблюк під час розширеного засідання колегії ГУ Держгеокадастру у Волинській області за підсумками роботи у першому півріччі 2016 року 21 липня повідомила, що загалом надійшло 7330 заяв на отримання земельних ділянок для учасників АТО та членів родин загиблих, – пише ІА Волинські Новини.

Атовці здебільшого хочуть отримати ділянки для житлового будівництва і звертаються до органів місцевого самоврядування. Оскільки ресурс земельних ділянок у межах населених пунктів обмежений, Головне управління зобов'язалося шукати масиви придатні для садівництва. На отриманих ділянках бійці зможуть зводити будинки, які згодом можна перевести до житлового фонду.

Наразі ухвалили рішення щодо 5347 заяв (72,9 % від загальної кількості поданих). У власність учасникам АТО передали вже майже три тисячі ділянок або 52,2 % від наданих дозволів на розроблення проектів землеустрою на площі майже 1205 гектарів. Найбільше таких ділянок волинські атошники отримали у Луцькому районі (461), Ківерцівському (420), Іваничівському районах (305), найменше – у Локачинському (22).

Суттєвою є площа земельних ділянок, що можуть передати для учасників АТО (5324 гектари вільних земель та землі державної і комунальної власності). Найбільше зарезервували земельних ділянок у Камінь-Каширському районі (764 гектари), найменше – у Маневицькому (36 гектарів).

Начальник ГУ Держгеокадастру у Волинській області Василь Василенко зауважив, що є доручення перейти на другий етап щодо роботи по ділянках для учасників АТО – триває зведення інформації про знайдені масиви для того, щоб визначити витрати на підведення комунікацій.

Присутні під час засідання представники ветеранських організацій учасників АТО зауважили, що інвесторів, які готові будувати багатоквартирні будинки для учасників АТО, цікавлять ділянки передусім у Луцьку, Ковелі та Володимирі-Волинському.

Василь Василенко відповів, що у Володимирі-Волинському є масив, який планували відвести під садівництво, у його межах можна знайти до 100 ділянок. Тож він пообіцяв розглянути питання розташування на цій території багатоповерхової забудови. Також, з його слів, опрацьовують низку ділянок поблизу Луцька, зокрема, йдеться про село Лище.

Своєю чергою, заступник голови ОДА Сергій Кошарук повідомив, що у Ковелі є чимало ділянок, передбачених для житлового будівництва, зокрема, мікрорайони, де вже підведені необхідні комунікації.

Як стало відомо під час засідання, наразі у Ковельському районі лише 10% з загальної кількості земельних ділянок виділяють учасникам АТО, решту 90% - іншим громадянам, які не мають пільг.

Член колегії, депутат облради Валерій Діброва пропонував звернути увагу на ділянки сільськогосподарського призначення, розташовані за межами населених пунктів. З його слів, учасники АТО мають можливість отримувати ділянки площею по 2 гектари, реєструвати на них особисті селянські господарства та згодом відчужувати за договірну ціну. Він наголосив, що тисячі учасників АТО не зможуть отримати ділянки лише поблизу міст обласного значення чи на Шацьких озерах, адже цей ресурс обмежений.

Надрукувати
мітки:
коментарів