Поділитись:

23% дітей в Україні мають сколіоз, – ортопеди

П'ятниця, 26 липня 2019, 08:30
23% дітей в Україні мають сколіоз, – ортопеди

В Україні спостерігається страшна статистика дитячого сколіозу. Останні дослідження вказують на стрімке зростання проблем із хребтом у дітей молодшої вікової групи по всьому світу. 

Про це повідомляє Східно-Європейська асоціація ортопедів.

За результатами трирічного дослідження, що проводилося на території десяти країн Східної Європи, найгірша ситуація зі сколіозом зафіксована в Україні. Тут проблеми зі спиною ортопеди виявили у 23 % дітей (при цьому більше третини обстежених потребують спеціалізованих методик лікування).

Трохи краща ситуація в РФ і Молдові – тут проблеми спостерігаються у 21 % дітей. Найменше число хворих дітей зафіксовано в Словаччині – 14 %.

Середньосвітовий рівень знаходиться на позначці 15-17 %, хоча ще в минулому десятилітті не перевищував позначки 15 %.

На основі проведених досліджень український підрозділ асоціації розробив рекомендації для батьків:

1. Обстеження у ортопеда не рідше, ніж раз на рік.  Діти все менше часу проводять на вулицях, а активні ігри на свіжому повітрі все частіше замінюються просиджуванням за ґаджетами і комп'ютером. М'язова слабкість призводить до проблем із хребтом, і легка форма сколіозу може за кілька місяців прогресувати до рівня, що вимагає медичного втручання.

2. Заняття активними видами спорту та плавання. У більшості випадків сколіоз можна вилікувати фізичними вправами (гімнастика за методом Катаріни Шрот або аналогічні їй «дихальні» гімнастики). Але, перш за все, дитині потрібні сильні спинні м'язи, що відповідають за підтримку хребта.

3. Увага до дитячих рюкзаків. Купуючи дитині рюкзак, батьки повинні розуміти, що ранець – основне джерело проблем зі спиною. Перевантажений рюкзак, його неправильна конструкція і носіння є прямою причиною сколіозу і подальших проблем із неправильним розвитком внутрішніх органів.

Головні рекомендації до шкільних рюкзаків:

  • вага рюкзака (із вмістом) не повинна перевищувати 10-12 % маси дитини. Для дітей молодших класів – 1,5-2,3 кг;
  • обов'язковий жорсткий каркас, ортопедична спинка і м'які широкі лямки;
  • рюкзак за габаритами повинен бути не ширше і не вище спини дитини.

Всі моделі китайських виробників було забраковано ортопедами. Крім того, деякі моделі дитячих рюкзаків європейських виробників (Herlitz, Kite, Scout тощо) можуть не підходити українським дітям і також викликати проблеми зі спиною, тому що український школяр часто несе в рюкзаку більше вмісту (книг).  Високі оцінки ортопедів отримали рюкзаки від української компанії «1 Вересня», британські YES, Smiggle, а також американський бренд Kipling, оскільки вони максимально адаптовані для програми українських шкіл.

4. Збалансоване харчування. Фастфуд і снеки – не найкраще рішення для дітей. Фрукти, овочі та ягоди повинні бути в щоденному раціоні. Газовані напої краще замінити натуральними соками.

Довідково: 

Східно-Європейська асоціація ортопедів (East European Orthopaedic Association, EEOA) є головною організацією, яка об'єднує національні ортопедичні суспільства Східної Європи. EEOA була заснована в 1993 році в Румунії. Сьогодні до неї належать 12 національних товариств-членів із 10 країн-членів та 6 асоційованих наукових членів.

EEOA є некомерційною організацією. Члени асоціації працюють на сприяння обміну науковими знаннями і досвідом у сфері профілактики і лікування захворювань і травм опорно-рухового апарату. EEOA організовує щорічні конгреси, семінари, курси, форуми та конференції в Європі. Асоціація також ініціює і підтримує фундаментальні і клінічні дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів