Поділитись:

Депутатська комісія Луцькради вкотре закрила очі на проблеми у стоматполіклініці

П'ятниця, 19 квітня 2024, 15:56
Депутатська комісія Луцькради вкотре закрила очі на проблеми у стоматполіклініці

У Луцькій міській раді вкотре розглядали питання щодо створення тимчасової контрольної комісії (ТКК) для вивчення проблем у комунальність стоматполіклініці. Спойлер – усе знову завалили. Сам же мер Поліщук не захотів сприяти розв'язанню проблеми у колективі та допомогти лікарям. Проте невпинно продовжував відстоювати інтереси директорки Любові Яковчук, яка отримала крісло очільниці медзакладу, ймовірно, саме за сприяння Поліщука. Хоч вона це й всіляко відкидає.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії міськради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови у четвер, 18 квітня.

Нагадаємо: нещодавно трудовий колектив стоматполіклініки підняв такий собі бунт проти очільниці закладу Любові Яковчук. На зборах працівників турбували питання об'єднання зуботехнічної лабораторії й приєднання до медзакладу дитячої стоматології. Також, на думку лікарів, були й неефективними кадрові рішення та незрозумілі трати з бюджету підприємства з боку керівниці. Нарікали вони й на відсутність повного забезпечення матеріалами для роботи, і на цькування з боку незрозумілих людей у закладі, яких на незрозумілих умовах працевлаштувала Яковчук. Сама ж директорка з кожної шпарини кричить, що лікарі беруть гроші повз касу та звинувачує їх у всіх бідах.

Ігор Поліщук та Любов Яковчук (ліворуч) ще задовго до призначення останньої директоркою комунальної стоматологіїІгор Поліщук та Любов Яковчук (ліворуч) ще задовго до призначення останньої директоркою комунальної стоматології

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мер Луцька Поліщук боїться створення контрольної комісії щодо діяльності стоматполіклініки?

Саме тому депутати міської ради від фракції Громадянський рух «СВІДОМІ» Андрій Лучик та Валентин Хаймик вже вдруге ініціювали створення тимчасової контрольної комісії. Бо ж першу пропозицію мер Поліщук навіть не дав розглянути й зняв її з порядку денного сесії.

«Є проєкт рішення про створення тимчасової контрольної комісії з питань вивчення діяльності КП «Луцька міська клінічна стоматологічна поліклініка». Ми пам’ятаємо, що минулого місяця було дуже багато подій із цим комунальним закладом. Були звинувачення у різні сторони: і в бік директора, і в бік трудового колективу. Зрештою у зв’язку із цими подіями там звільнили меддиректора. Події, як на мене, набрали загрозливого характеру, тому й було запропоновано такий проєкт рішення», – зазначив Андрій Лучик.

Андрій ЛучикАндрій Лучик

За словами Лучика, ця контрольна комісія мала б:

  • перевірити фінансово-економічну діяльність стоматполіклініки з 1.01.2023 до 1.04.2024;
  • вивчити стан відносин між трудовим колективом та керівництвом закладу;
  • перевірити факти, які викладені у зверненні трудового колективу від 13.03.2024 року та інших відкритих джерелах чи зверненнях щодо діяльності закладу;
  • перевірити факти отримання коштів поза касою підприємства;
  • перевірити факти можливих зловживань та вчинення корупційних діянь в закладі;
  • перевірити законність працевлаштування працівників у закладі;
  • перевірити стан забезпечення медичними матеріалами працівників підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній меддиректор Луцької стоматполіклініки розповів про догани, тиск та переслідування

Результатом роботи цієї комісії мали б бути пропозицій щодо покращення діяльності КП «Луцька стоматполіклініка».

«Я зазначив, що це перевірка фактів того, чи беруть кошти поза касою підприємства, чи правильно там працевлаштовуються працівники, чи справді там не забезпечують матеріалами й працівники купують їх за свої кошти, щоб надавати послуги. І так далі. Оці речі розкласти по поличках. Ще раз наголошую, щоб не казали, що це політичне рішення – кожна фракція матиме по одному представнику в цій комісії. Відповідно її діяльність буде максимально неупередженою та збалансованою», – сказав Лучик.

Тут депутат Ігор Гнетньов, який очолює один з медзакладів, заявив, що оскільки мова йде про якусь корупційну складову, то треба звертатися у відповідні органи. Мовляв, серед депутатів немає прокурорів чи слідчих і вони в цьому некомпетентні. На що Андрій Лучик відповів: щоб звертатися до правоохоронців, наприклад, має бути факт та підтвердження. Комісія, яку пропонують створити, змогла б ці факти виявити й надалі передати у необхідні структури.

Ігор ГнетньовІгор Гнетньов

Алла ЖупанюкАлла Жупанюк

Разом з тим депутатка Алла Жупанюк повідомила, що це не в межах депутатських повноважень. Проте положення про тимчасові комісії прописане у Регламенті Луцької міської: «тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з-поміж її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування». Окрім того, у положенні немає жодного слова про те, що у тимчасову контрольну комісію мають бути включені, наприклад, слідчі.

«Це в межах депутатських компетенцій. Депутати мають право створювати тимчасові контрольні комісії. Я вже з 2015 року є депутатом. За цей у час у нас вже було створено три такі комісії, якщо я не помиляюсь, може навіть більше. В одну з них я входила. Я теж не є, як ви кажете, слідчим органом, але разом з тим ми з представниками усіх фракцій та юристами, керівниками зуміли розібратися. Ми прийняли рішення та зробили заключення, яке розглядалось на сесії міської ради», – зазначила депутатка міськради від фракції Громадянський рух «СВІДОМІ» Алла Надточій.

Алла НадточійАлла Надточій

Як зазначив Андрій Лучик, в одному з пунктів вказано, що тимчасова комісія має право одержувати від керівництва, департаментів та управлінь інших органів усю необхідну інформацію та документацію. Він додав, що необов'язково бути слідчим чи іншим спеціалістом для цього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луцька влада на чолі з Поліщуком відмовляється розв'язувати конфлікт з директоркою стоматполіклініки

На думку Алли Жупанюк, є виконавчі органи, які отримують заробітну плату і мають працювати. А Луцька міська рада та депутати, як додала жінка, це законодавчий орган.

«Для чого тоді ми йдемо з різних сфер у депутати? За вашою логікою, ми не маємо бути депутатами, бо не розбираємось? На минулу комісію ви не запросили ні директора, ні медичного директора. Сказали: створюйте комісію, ми будемо розбиратися. Ви ж самі дали рекомендацію. Тепер ви говорите, що ми не можемо розібратися. Хто має в цьому розбиратися, коли із закладу йдуть постійні скарги та терор? Якщо звертаються до нас, як ми маємо тоді діяти?» – зазначила Алла Надточій.

До дискусії долучилась і депутатка Оксана Лєщинська. Жінка каже, що зазвичай комісії складаються з певних за профілем експертів, але вона не має на увазі цю комісію.

«Комісія, як правило, складається з експертів за профілем, які мають чітко знати, що вони перевіряють і давати експертні висновки. Відповідно до цих висновків, оцінюється робота закладу, визначаються ризики. Тобто визначаються недоліки. Комісія, як правило, складається з експертів. Я не говорю за цю комісію, а взагалі. З людей, які досконало розуміють, що треба зробити і як», – додала Лєщинська.

Оксана ЛєщинськаОксана Лєщинська

Хоч до цього вже декілька разів повторювалось, що висновки тимчасової контрольної комісії слугували б підставою для звернень до інших органів. Останні б за виявленими фактами вже надали б оцінку і за потреби притягували до відповідальності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голову профкому Луцької стоматполіклініки забрала «швидка» після розмови з директоркою (відео)

Депутат міськради та очільник департаменту освіти Віталій Бондар зазначив, що управління охорони здоров'я, яке очолює Володимир Лотвін, має повноваження здійснювати перевірки. На думку Бондаря, краще було б делегувати це саме профільному управлінню. Проте, за словами Алли Надточій, управління охорони здоров'я жодним чином не реагує на звернення й не надає відповідей.

«Я зверталась неодноразово до очільника управління охорони здоров’я Володимира Лотвіна. Нема чітких відповідей на мої звернення. Коли я тут ставила питання, то він не вбачав проблем. Але разом з тим я тільки чую звернення від людей. Чомусь до мене не звертаються від Гнетньова чи від Лєщинської. Ми були на зборах колективу, ви були присутні. Керівник не дав жодної відповіді на прямі запитання, які стосуються трудового колективу. Ми повинні реагувати, а не казати, що ми некомпетентні. Нащо тоді йти сюди (в депутати, – ред.), якщо ви некомпетентні?» – казала Надточій.

Віталій БондарВіталій Бондар

Володимир ЛотвінВолодимир Лотвін

Депутатка додала, що колектив Луцької стоматполіклініки направив не одне звернення про проблеми з проханням допомогти, але депутатам їх не показали. Бо ж ні секретар ради Юрій Безпятко, ні мер Поліщук не надіслали ті звернення іншим обранцям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцькій стоматполіклініці працівники скаржаться на цькування

Депутат Андрій Лучик наголосив: створення тимчасових контрольних комісії регламентується статтею 18 Регламенту роботи Луцької міської ради. В цій статті написано, що робота комісії завершується внесенням пропозицій. Власне в цьому проєкті рішення, який і запропонували на розгляд, є пункт про внесення пропозицій щодо покращення роботи закладу. Вже на основі пропозицій, за словами Лучика, усі депутати бачитимуть, чи треба звертатися в якісь органи й з якими питаннями.

«Коли депутат Лучик, наприклад, подає кудись звернення, то запитують, звідки такі факти й на якій підставі. Коли звертається Луцька міськрада на підставі діяльності тимчасової контрольної комісії, я вважаю, що справді є привід приділити увагу для розв’язання цього питання», – зазначив Андрій Лучик.

Члени комісії перейшли до голосування. Пропозицію вкотре не підтримали. Таке рішення членів медичної комісії коротко резюмувала Алла Надточій:

«Хай громада дивиться, кого обирає на наступний раз…», – сказала депутатка.

Алла НадточійАлла Надточій

***

І знову владі Луцька на чолі з Поліщуком немає діла до проблем у Луцькій стоматполіклініці, про які вже не раз говорили й самі лікарі. Контрольну комісію створювати не хочуть, мовляв, треба експерти. Хоч цей механізм прямо передбачений у регламенті міськради, яким і керуються депутати. Можемо лише припустити, що таке рішення не підтримали, бо хтось продовжує відстоювати інтереси директорки Любові Яковчук. Усі пам'ятають, завдяки кому пані Яковчук, ймовірно, отримала крісло директорки, хоч сама це відкидає?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів