Вчені відтворили обличчя мумії, яка жила у часи Клеопатри (фото)

Судово-медичні експерти зробили реконструкцію обличчя вагітної єгипетської мумії, відомої як «Таємнича леді», з використанням методів 2D та 3D.
Про це пише Lenta.ua.
Вчені, які працюють у рамках проєкту «Варшавська мумія», виявили мумію минулого року. Раніше вважалося, що до виявлення останків вагітної жінки належали священику-чоловікові. Вчені Варшавського проєкту мумій заявили, що їхня мета — «повторно олюднити» мумію за допомогою технологій.
Вони зазначили, що жінка померла у віці 20 років під час вагітності та, можливо, у неї був рак.
«Наші кістки та череп, зокрема, дають багато інформації про особу людини. Хоча його не можна вважати точним портретом, череп, як і багато анатомічних частин, унікальний і демонструє набір форм і пропорцій, які частково виявляться в остаточному обличчі», — йдеться у заяві Шанталь Мілані, італійського судового антрополога та учасника проєкту.
Мумія «Таємничої дами» спочатку була виявлена археологами в районі, де розташовувалися царські гробниці в місті Фіви, розташованому вздовж річки Ніл, на початку 19 століття.
Вчені зазначили, що жінка померла на 28 тижні вагітності, близько 2000 років тому, за часів правління Клеопатри.
Мумія була доставлена до столиці Польщі Варшави в 1826 році, приблизно в той час, коли в єгипетській Долині царів було зроблено деякі з найважливіших відкриттів. З 1917 року мумію, що належить Варшавському університету, передано в оренду Національному музею у Варшаві. Він експонується разом із саркофагом у постійній експозиції Галереї стародавнього мистецтва.
Нагадаємо, що Equals, нью-йоркський стартап, що має на меті кинути виклик домінуванню Excel за допомогою надсучасної електронної таблиці, сьогодні оголосив про залучення 16 мільйонів доларів США в рамках раунду фінансування серії. А під керівництвом Андресена Горовіца (a16z), за участю Craft Ventures, Box Group, Worklife та Combine. Співзасновники Ben McRedmond і Bobby Pinero, два колишніх співробітники Intercom, стверджують, що Equals – одна з небагатьох електронних таблиць з вбудованим підключенням до баз даних, керуванням версіями і функцією спільної роботи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Нема проходу і мало покупців: як у Луцьку працюють підприємці Старого ринку (фото)
Крала шоколад в АТБ: вагітну лучанку посадили на п'ять років
Пішов з дому та не повернувся: у Луцькому районі розшукують 17-річного хлопця
У луцькому парку розбирають атракціони: що відбувається (фото)
П'ять невдалих радянських ідей для Луцька (фото)