Поділитись:

Чому літнім людям, можливо, доведеться світити червоним світлом в очі?

Неділя, 28 листопада 2021, 00:18

Коли ви стаєте старші, ваш зір погіршується. І це природно і навряд цього можна уникнути. Це простий факт біології – ваші очі з часом починають погано бачити. 

Про це пише сайт  волинських новин «Конкурент», посилаючись на Technology.org.

Проте вчені з UCL вважають, що ви могли б уповільнити цей процес, використовуючи насичене червоне світлодіодне освітлення час від часу. Вам потрібно було б світити його прямо в очі.

Існує кілька основних причин, чому ваш зір погіршується з часом. Є деякі вікові зміни, але ми не будемо про них говорити. Нормальне зниження зору зазвичай пов’язане з мітохондріями  у клітинах сітківки. Мітохондрії, які, як ви знаєте зі школі, є силовою установкою клітин, виробляють клітинне паливо, яке називається АТФ. З віком мітохондрії не здатні виробляти таку ж кількість АТФ, що позначається на стані всієї клітини або навіть тканини. Мітохондрії особливо важливі для сітківки, тому вона старіє швидше, ніж будь-який інший орган у вашому тілі. Нерідко протягом життя людина втрачає 70% зору лише від цього процесу.

Було кілька досліджень, які показали, що сітківка є особливо чутлива до світла 650-900 нанометрів. Вчені пояснюють, що вид насиченого червоного світла здатний покращити роботу мітохондрій для збільшення виробництва енергії. Дослідники порівнюють цей процес із зарядкою акумулятора. Але, звичайно, світити червоним світлом в око здається трохи дивним, тому вчені випробували процедуру, щоб побачити, як довго тривають покращення.

20 учасників (13 жінок і 7 чоловіків), віком від 34 до 70 років, використовували світлодіодний пристрій, щоб піддати свої очі трихвилинному 670 нм глибокому червоному світлу з 8 до 9 ранку. Потім через деякий час їх зір було оцінено за допомогою тесту, який дозволяє дізнатися, наскільки добре люди бачать кольори. Цей експеримент показав, що в середньому учасники бачили на 17% краще. Крім того, деякі старші учасники побачили кольори на 20% краще. І це ще не всі хороші новини – дослідники виявили, що цей ефект тривав близько тижня, а це означає, що зарядка мітохондрій сітківки навіть не буде такою великою роботою.

«Технологія проста і дуже безпечна; енергія, що виділяється світлом довжиною 670 нм, не набагато більша, ніж у природному світлі навколишнього середовища. У найближчому майбутньому трихвилинний вплив яскравого червоного світла можна було б робити один раз на тиждень під час приготування кави або в дорозі, слухаючи подкаст. Така проста процедура може змінити стан зору та бачення світу», – каже професор Глен Джеффрі, провідний автор дослідження. 

Звичайно, це дослідження було досить невеликим, і слід сприймати ці результати з недовірою. Однак зараз є надія, що незабаром ми зможемо відновити силу власних очей і хоча б трохи відкласти старіння у цьому аспекті.

Нагадаємо, що раніше вчені створили пристрій для відслідковування стану легень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 серпня 2022
02 серпня 2022
31 липня 2022
23 травня 2022
16 травня 2022
14 травня 2022
11 травня 2022
09 травня 2022
30 квітня 2022
29 квітня 2022
25 квітня 2022
24 квітня 2022
14 квітня 2022