Поділитись:

В Україні виявили нові мутації британського штаму COVID-19

Понеділок, 22 березня 2021, 17:45

Українські вчені з Інституту молекулярної біології і генетики виявили нові мутації британського штаму коронавірусу. І вони небезпечніші. 

Про це повідомили на сторінці інституту у фейсбуці. 

Модифікований "британець" відрізняється від попередника, вперше виявленого у Великій Британії восени 2020 р., критичними змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу у клітині та реактивність імунної системи людини. Зразки для дослідження було відібрано на Прикарпатті, коли в регіоні почався різкий спалах захворювання.

Науковці припускають, що саме комбінація модифікованих штамів "британця" спричинила нинішню хвилю епідемії і є поясненням дедалі частішого виявлення випадків повторного інфікування людей. Крім того, лікарі фіксують важче протікання коронавірусної хвороби у людей.

"Можна говорити про дуже небезпечну тенденцію заміни попередніх штамів коронавірусу, які циркулювали в Україні восени-взимку і якими українці вже перехворіли, на нові, мутовані штами "британця", – підкреслює директор ІМБГ, академік Михайло Тукало.

Отримані науковцями дані вже зареєстровані в міжнародній базі GISAID.

Минулого тижня про результати дослідження ІМБГ було поінформовано Раду національної безпеки та оборони України, а також делегацію ВООЗ, яка відвідала інститут.

Представники ВООЗ погодилися з висновками науковців ІМБГ щодо нової хвилі захворюваності, яка спричинена новим для України штамом коронавірусу та характеризується більш важкими клінічними проявами. І застерегли про появу інших, ще небезпечніших штамів, які почали фіксувати в сусідніх країнах Європи. Фахівці ВООЗ підкреслили необхідність регулярного моніторингу змін SARS-CoV-2 для виявлення нових ковід-мутантів, які "заходять" у країну, що дозволить, за умови швидкого протиепідемічного реагування, локалізувати спалахи захворювання та зупинити подальші хвилі пандемії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
16 вересня 2021
15 вересня 2021
14 вересня 2021
13 вересня 2021
19:30
11 вересня 2021
10 вересня 2021
09 вересня 2021