Поділитись:

Положинський поділився теплими "лесеспогадами"

Четвер, 25 лютого 2021, 17:25

Музикант і шоумен Олександр Положинський розповів про вплив Лесі Українки на формування його особистості.

Дитячими спогадами він поділився з читачами у фейсбуці.

Сьогодні, 25 лютого, відзначається 150 років від дня народження геніальної Лесі Українки. З цієї нагоди Сашко Положинський поділився спогадами з його життя в Луцьку, і про місця, які пов'язані з поетесою.

Зокрема, співак пригадав час, коли на Театральному майдані в Луцьку встановлювали пам'ятник Лесі Українці.

"Мені було десь 5, коли на центральній площі мого рідного Луцька відкривали пам‘ятник Лесі Українці. Цьому передувала чималенька інтрига – якийсь час вже встановлений пам‘ятник стояв накритий білим (чи таким мені малює його моя уява) полотном, схований від цікавих, в тому числі й моїх, очей, а мою ще зовсім юну, але вже нестримну цікавість аж розривало – що ж там ховається? А що хата моїх діда з бабою стояла тоді в кількох хвилинах ходу від того захованого дива, то я залюбки приймав батьківську пропозицію побути в них – щоб не пропустити моменту, коли те диво відкриється", – написав він.

Також Положинський розповів про пам'ятник Лесі Українці в центральному парку Луцька.

"До того я Лесю бачив лише в парку її імені. Він у нас великий і центральний, і на його центральній алеї стояла трошки давніша Леся, а біля її ніг – чи то басейн, чи то фонтан, в який прийнято було кидати монети. Я любив брати в батьків монети і кидати в той фонтан. Пізніше ми пробували з хлопцями виловлювати їх звідтіля за допомогою палок з пластиліновими наконечниками, але це була доволі програшна технологія проти тих хлопчаків, які просто лізли у воду й збирали монети руками. Тож спроби збирати чужі монети я швидко припинив", – пригадує музикант.

Шкільні роки Олександра Положинського теж пов'язані з особистістю Лариси Косач.

"З першого по восьмий клас я навчався у луцькій середній школі #15. Останні пару років навчання нашим класним кабінетом була кімната-музей Лесі Українки. На всіх стінах – стенди з фотографіями та розповідями історії родини Косачів, великими літерами набрані цитати Лесиних віршів. Я мало що пам‘ятаю з того всього, але дуже врізалося в пам‘ять "я була малою горда", – йдеться в дописі.

І, звісно, Лесин ясен.

"Я дуже любив місце біля нашого Замку Любарта, де росло величезне дерево й стояла табличка "Ясен – улюблене дерево Лесі Українки". Не знаю, як сама Леся, а я любив посидіти попід тим ясенем на лавці, яку там для того й поставили. Щоб такі, як я, під ним сиділи. Але от біда – минулого року того ясена не стало, а я й не помітив", – написав Положинський.

Музикант зазначив, що особистість людини формується під впливом безлічі більших чи менших факторів.

"Не можу назвати себе великим знавцем чи прихильником творчості Лесі Українки, але те, що без її впливу на моє життя не обійшлося, – факт. За що й дякую", – додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 жовтня 2021
23 жовтня 2021
16 жовтня 2021
16 вересня 2021
20:00
12 вересня 2021
10 вересня 2021
08 вересня 2021
01 вересня 2021
19 серпня 2021
16 липня 2021
09 липня 2021
08 липня 2021
01 березня 2021
27 лютого 2021
25 лютого 2021