Поділитись:

Луцьк виступив проти продовження локдауну після 24 січня

Четвер, 14 січня 2021, 12:46

Луцька міська рада висловила свою незгоду щодо ймовірного продовження жорстких карантинних обмежень після 24 січня. 

Відповідне звернення до Кабінету Міністрів ухвалили у четвер, 14 січня, під час позачергового засідання Луцької міської ради. 

На думку міського голови Ігоря Поліщука, локдаун не призведе до зменшення захворюваності, а навпаки – вкрай негативно вплине на всіх. Директор департаменту економічної політики Борис Смаль, який зачитав текст звернення, наголосив, що через карантин держава опинилася на межі економічного колапсу. Зокрема Луцька міська територіальна громада недоотримала до бюджету 200 мільйонів гривень надходжень.

При цьому жодної підтримки від уряду не надійшло. Також депутати закликали надати органам місцевого самоврядування повноваження самостійно вирішувати доцільність та обсяг карантинних обмежень. 

«Динаміка захворюваності в нашому місті перебуває під щоденним контролем. Ми можемо самостійно запровадити адекватні карантинні обмеження, якщо цього вимагатиме епідситуація. Тому Луцька міська рада виступає проти пролонгації жорсткого карантину після 24 січня і закликає уряд не підтримувати такої ініціативи», – мовив Смаль.

Разом із цим лідер фракції "СВІДОМІ" Тарас Шкітер запропонував у зверненні закликати владу посилити контроль за дотриманням карантинних умов в рівних умов для усіх суб'єктів підприємництва. 

"Ми живемо в одному місті і знаємо, що є підприємці, які працювали весь час, попри всі карантини, не дотримуючись правил. Як на мене, це несправедливо, коли одні гіганти працюють, а малі підприємці, які продають ті ж самі товари, змушені сумлінно закриватися через карантин", – сказав він.

Своєю чергою член "Європейської солідарності", фаховий медик Ігор Гнетньов підкреслив, що запроваджені на сьогодні заходи не перервуть ланцюг захворюваності на коронавірус.

"Із цим недугом не стільки потрібно боротися, як навчитися жити, і вводити заходи, які мають інший характер» – мовив обранець громади. 

Натомість Алла Надточій закликала прописати в зверненні вимогу щодо збільшення фінансування місцевих закладів охорони здоров'я задля закупівлі більшої кількості матеріалів для проведення тестувань на COVID-19. 

Незабаром затверджене депутатами звернення буде надіслано до Кабінету Міністрів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 січня 2021
19 січня 2021
18 січня 2021
14 січня 2021
10:50
12 січня 2021
08 січня 2021
08:15
24 грудня 2020
23 грудня 2020
20:05
13:50