Поділитись:

Чорногорія впускатиме українців без тесту на коронавірус

Вівторок, 12 січня 2021, 21:02

З 12 січня Чорногорія змінила правила в’їзду та знову не вимагатиме для в’їзду негативного тесту на коронавірус – як для власних громадян, так і для іноземців.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Slobodna Evropa.

"Іноземцям та громадянам Чорногорії більше не потрібен тест для в’їзду до Чорногорії", – оголосила міністр охорони здоров’я Єлена Боровініч Бойович.

Причиною пом’якшення обмежень вона назвала покращення епідеміологічної ситуації, зокрема зменшення завантаженості ліжок у лікарнях до 57 %, тоді як у другій половині грудня це було 67  %.

Також скасовують заборону на пересування між містами у вихідні дні. 

Посольство України у Чорногорії після цього також опублікувало оголошення про те, що за новим рішенням "дозволено в’їзд в Чорногорію всім іноземцям без тесту", відтак і громадянам України. Втім, Чорногорія – у "червоній зоні" згідно з останнім списком МОЗ, і після повернення звідти вимагається самоізоляція.

Міністр економічного розвитку Яков Мілатович зазначив, що відмова від вимоги тесту покращить економічне становище туристичної галузі та ресторанів. 

"Вільний в’їзд до Чорногорії і дозвіл на міжміське сполучення у вихідні вплине на нашу загальну економічну активність", – зазначив він.

З його слів, внаслідок обмеження в’їзду для туристів Чорногорія втратила 450-500 мільйонів євро. 

За попередню добу у Чорногорії з населенням близько 620 тисяч осіб зареєстрували 388 нових випадків зараження. Загалом хворі на цей час майже 9600 осіб. 

При цьому, за останніми даними, саме у Чорногорії зараз найбільша кількість "активних" хворих у регіоні – 1507 на 100 000 населення, тоді як у Словенії – 1217, Албанії – 858. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 січня 2021
18 січня 2021
17 січня 2021
16 січня 2021