Поділитись:

Автоматизація кулінарії: вчені винайшли робота, що посмажить за вас цибулю

Субота, 28 листопада 2020, 03:23

Домашні роботи швидко розвиваються і допомагають людям виконувати різні повсякденні завдання. Кулінарія – одне з них. Однак неструктуроване та динамічне кухонне середовище є таким собі викликом для штучного інтелекту, тому науковці працюють над активною співпрацею людини і робота в домашніх умовах.

Про це пише ІА «Конкурент» з посиланням на technology.org .

У ході численних досліджень науковці створили робота, що допомагає людям, виконуючи задані команди та автоматично контролюючи тепло. Система оснащена камерою, кутовим положенням і датчиками температури. Модуль класифікації зображень здатний розрізняти різні поняття, зокрема «Цибуля, зготована до м'якості».

Робот керується інструкціями щодо рецептів і повідомляє про закипання води або про потребу щось перемішати у каструлі. Під час експерименту користувач зміг успішно приготувати макарони з томатним соусом. Майбутня база даних про рецепти може бути загальнодоступною, де користувачі будуть ділитися своїми рецептами із зображеннями.

Невирішеною проблемою автоматизації кулінарії є проектування спільний робочих поверхонь на кухні. Зокрема, роботи борються зі спритністю в неструктурованому та динамічному кухонному середовищі. Вчені вважають, що співпраця людина-машина може бути досягнута без роботизованих маніпуляцій. Цей орієнтований на людину підхід не вимагає виконавчих механізмів і сприяє динамічній, природній співпраці.

«Ми показуємо, що автоматизація, яка допомагає діям, що керуються користувачами, може запропонувати значну допомогу в приготуванні їжі та може створити бази даних зображень, необхідні для повністю автономних робототехнічних систем майбутнього. Ми пропонуємо реалізацію нашої роботи з відкритим кодом та заохочуємо дослідницьке співтовариство спиратися на неї», – кажуть вчені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 січня 2021
10 січня 2021
21 грудня 2020
12 грудня 2020
11 грудня 2020
10 грудня 2020
08 грудня 2020
07 грудня 2020
05 грудня 2020
04 грудня 2020