Поділитись:

У Мінкультури ініціювали виплати компенсацій для бізнесу через простій

Четвер, 12 листопада 2020, 04:48

Міністерство культури та інформаційної політики готує пропозицію до Кабінету Міністрів  про фінансові компенсації  для сфери культури, креативних індустрій та туризму на період простою через введення жорсткого карантину.

Про це йдеться на сайті міністерства.

“Будемо апелювати до європейського досвіду, бо введення локдауну там передбачало фінансові компенсації від держави суб’єктам господарювання (у тому числі і самозайнятим) на період простою”, - зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко за підсумками засідання уряду.

Міністр привів розрахунки щодо впливу карантинних обмежень на культуру, туризм та креативні індустрії. Так, сукупні втрати сфери з початку березеня склали майже 2% ВВП країни або більше 83 млрд грн. 

Зокрема:

  • Туризм – падіння туристичного потоку на 75%, закриття кордонів. Падіння середньої завантаженості готелів з 50% до 20%. Середні втрати доходу за 1 уікенд – 1 045, 66 млн грн.
  • Готелі – падіння середньої завантаженості готелів з 50% до 20%. Середні втрати доходу за 1 уікенд – 119,77 млн грн.
  • Кінотеатри – втрата відвідувачів на 39%. Середні втрати доходу за 1 вікенд – 17,13 млн грн.
  • Культура та креативні індустрії (без ІТ та кіномереж) – втрата 50% доходу через обмеження на проведення заходів та вхід до закладів, втрата платоспроможності. Середні втрати доходу за 1 уікенд – 324,16 млн грн.
  • Втрати в робочій силі та доходах відкидають галузі туризму, культури та креативних індустрій на рівень 2010 року. 
  • Локдаун туризму, культури та креативних індустрій може призвести до втрати близько 10% ВВП протягом найближчих 5 років. 
  • Відновлення ринків відбуватиметься повільно через міграцію спеціалістів до більш захищених індустрій. Негативний баланс робочої сили в креативних індустріях призведе до втрати їх експортного потенціалу та можливості промоції України в світі через креативні продукти та послуги.

“Ситуація потребує термінових рішень. Попередні заходи – гранти УКФ чи УІКу – зараз на етапі здійснення, і, сподіваюсь, будуть доведені Мінфіном до завершення. А закон про 7% ПДВ має спрацювати після завершення локдауну”, - додав Міністр.

Нагадаємо: уряд, попри протести підприємців, вирішив в Україні запровадити карантин вихідного дня для боротьби зі стрімким поширенням COVID-19. Варто зазначити, що проти карантину вихідного дня виступило Міністерство культури та інформаційної політики, а також на акції протесту у містах України вийшли підприємці та працівники закладів харчування. Луцьк також приєднався до мітингу. Мітингувати почали біля Волинської ОДА, а згодом подалися до стін обласної поліції.  Представники ресторанного бізнесу вимагають припинити пресинг бізнесу, не вводити карантин вихідного дня та скасувати будь-які часові обмеження роботи ресторанів. У поліції запевнили, що передадуть вимоги підприємців вищому керівництву. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 червня 2021
09 червня 2021
08 червня 2021
07 червня 2021
05 червня 2021
03 червня 2021
02 червня 2021