Поділитись:

Зайняті всі ліжка з доступом до кисню: якою є ситуація з госпіталізацією хворих на коронавірус у Луцьку

Вівторок, 10 листопада 2020, 14:30
Зайняті всі ліжка з доступом до кисню: якою є ситуація з госпіталізацією хворих на коронавірус у Луцьку

В коронавірусному шпиталі Волинської обласної клінічної лікарні, що у Боголюбах, зайняті всі ліжка з доступом до кисню. Хворих, які потребують госпіталізації, просять або почекати кілька днів, або їхати в районні лікарні.

Про це «Першому» розповіли в інфекційному госпіталі.

«Просимо зачекати або звернутись в іншу лікарню»

Нагадаємо, 9 листопада з’явилась інформація про те, що всі місця, відведені для хворих на коронавірус в обласній лікарні, зайняті. Начебто «швидкі» з тяжкими хворими завертали. Про це зокрема заявив начальник Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Луцька Володимир Шмаль.

Директор ковідного госпіталю Микола Юрко з таким формулюванням не погоджується:

«Коли ви приходите до стоматолога, а там вже є інший пацієнт, вас же не проганяють, а просять зачекати».

При цьому він визнає – проблема з місцями є:

«Ми просимо людей почекати, звернутись в районну лікарню, інфекційну, міську, а потім забираємо. Черга є, але нікому не відмовляємо».

Микола Юрко каже, що 9 листопада в госпіталі було 135 пацієнтів. З них – 101 на кисні і це всі місця. Ще 4 кисневі точки наразі зламані і чекають ремонту.

Зі слів медика, частину пацієнтів 10 листопада виписують, а натомість беруть тих, хто в черзі. Так, вранці вже госпіталізували двох людей, яким попереднього дня відмовили.

«В нас постійно зайняті всі ліжка з доступом до кисню. Вже місяць, відколи щодня на Волині – не 100-200 нових хворих, а до 400», – сказав директор шпиталю.

Нагадаємо, за попередню добу на Волині померло 11 людей з коронавірусом.

«За кілька днів будемо мати нове відділення на 40 ліжок»

Директор Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар визнає – ситуація з місцями напружена.

«Щоб ви розуміли, реанімація розрахована на 12 ліжок. Там лежить 8-9 людей. Але коли привозять пацієнта, я не можу його туди покласти, бо у наших відділеннях в будь-який момент комусь може стати гірше і його треба буде переводити в реанімацію», - пояснює очільник лікарні.

Проблема ще й в тому, що в госпіталь беруть лише пацієнтів, в яких підтверджений коронавірус. А «швидка» інколи привозить і тих, в кого ще підозра.

Водночас він каже, що днями тут відкриють нове відділення на 40 ліжок з доступом до кисню.

«13 листопада туди прийдуть працівники, яких ми набрали з власного резерву. Загалом буде майже 150 кисневих точок. Поступово робимо. Як виявилось, кисень – це головний медикамент на даний момент», – сказав директор обласної лікарні.

Як розповіла тимчасова виконувачка обов’язків директора закладу Галина Морочковська, у Волинській обласній інфекційній лікарні зайнято усі ліжка з доступом до кисню. При цьому доступ до деяких точок, розрахованих на одного хворого, тут дають двом пацієнтам.

«У нас напружена ситуація з кисневими точками. Вільних місць немає зовсім», – сказала лікарка.

Наразі є 15 кисневих точок і 10 кисневих концентраторів (це пристрої, які виробляють кисень).

«По деяких точках – двоє пацієнтів. Зробили так, щоб більше людей отримали кисень. Така ситуація вже днів 10», – пояснила Галина Морочковська.

Нових хворих тут, як і в обласній лікарні, приймають лише, якщо когось виписали і з’явились місця.

«Киснево залежних хворих ми не можемо прийняти більше. Бо покласти і не дати кисень – не маємо права. Стараємось прийняти всіх, а тих, хто на кисні, просимо відвезти в Боголюби, Луцьку районну, Ківерцівську лікарні. В кожному районі є якісь умови, щоб надавати кисень», – сказала очільниця інфекційної лікарні.

Наразі, з її слів, в закладі 108 пацієнтів з коронавірусом. В лікарні хочуть зробити додатково 80 кисневих точок, але поки документація перебуває на експертизі.

«Ми дуже залежні від рішення в Києві, а поки працюємо з тим, що є», – пояснює Галина Морочковська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів