Поділитись:

50% українців не готові вакцинуватися російським препаратом, – дослідження

П'ятниця, 23 жовтня 2020, 18:44

фото ілюстративне

Більше 50% українців не готові вакцинуватися російським препаратом і ще 34% не хочуть вакцинуватися зовсім.

Про це свідчать дані опитування, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research.

Згідно з отриманими даними, менша частина жителів України готова вакцинуватися просто зараз, якби з'явилася діюча вакцина. Це 38,8 % українців. Приблизно така ж кількість людей категорично проти вакцинації – 34 % і 27 % – поки що важко відповісти. До вакцинації прямо зараз більше готові чоловіки,
ніж жінки – 47 % проти 31 %.

Причиною неготовності до вакцинації велика частина респондентів називає хвилювання з приводу важких побічних дій препарату – 56 % опитаних. 22 % українців не вірять в ефективність вакцини від COVID-19, 20 % – в ефективність будь-якої вакцини. Недовіра до вакцинації також підтверджує міжнародне дослідження, яке провели влітку 2020 року: тільки 50 % українців вважають, що вакцинація дійсно працює.

На даний момент у всьому світі працюють над створенням більш 100 вакцин. На сьогодні існує тільки один зареєстрований препарат – це російський "Супутник". Зі слів експертів, тестування вакцини проходило з порушеннями, через що в світі ведеться багато суперечок. Проте на початку жовтня президент РФ запропонував постачати її в Україну, що також спричинило чимало обговорень. Володимир Зеленський заявив, що українці будуть вакцинуватися європейським препаратом, як тільки його розроблять.

Чи готові мешканці України вакцинуватися від COVID-19 в разі закупівлі Україною російського вакцини?

Дослідження показало, що більше половини респондентів відповіли категоричне "ні" (52 %). Основна причина – це недовіра до ефективності російського препарату – 71 %, неетичність закуповувати вакцину у країни-агресора – 55 % і недовіра російським вченим – 42 %. 34 % українців бачать в цьому можливість захисту від вірусу, тому згодні були б вакцинуватися, і ще 14 % поки що не визначилися.

Довідково:

Дослідження було проведено компанією Gradus методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром більше 50 000 жителів, 18-60 років, за статтю, розміром населеного пункту і регіоном. Період проведення поля: 15.10.2020. Розмір вибірки: 943 респондента.

Про компанію: Gradus – платформа для проведення соціологічних експрес-опитувань за допомогою спеціального мобільного додатку. Опитування проводяться з дотриманням стандартів соціології серед верифікованих респондентів панелі Gradus. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 листопада 2020
25 листопада 2020
24 листопада 2020