Поділитись:

Волинянин привозить з подорожей землю та воду: незвичне хобі мандрівника

Понеділок, 28 вересня 2020, 12:00

Волинянин Віталій Собуцький відвідав близько 50 країн, десятки морів, океанів, озер, річок і каналів. З найвіддаленіших куточків світу мандрівник везе додому воду та землю, розповідає "Суспільне. Волинь".

Колекцію зі склянками і банками облаштував у власному домі. У підвалі будинку Віталія Собуцького також зберігаються десятки вин з різних країн, номерні знаки та мушлі.

Мандрівник святкував Новий рік на горі Олімп у Греції, у День прапора України заночував на самісінькій вершині Говерли, всієї сім’єю відвідали вулкан Везувій і з кожного місця, де вдалось побувати Віталій везе додому та консервує землю та воду. Скільки на полицях у підвалі місткостей, каже: "навіть не рахував". Ще десятки пакетиків із землею зберігає у коробці. Їх потрібно розсортувати і підписати.

Віталій Собуцький розповідає: першу банку із консервованою землею привіз з міста Фігейра-да-Фош, що у Португалії: "чомусь тоді згадав рідні Ківерці та пісню "Грудочку землі своєї до уст прикладу". Набрав землі з під пальми в мішечок. Далі був Лісабон, там теж набрав".

Після тієї подорожі привезли землю додому стало традицією, каже чоловік. В усіх наступних містах та країнах мандрівник шукав визначні, або історичні місця: "В Берліні землю брав звичайно під Рейхстагом, у Парижі з-під Ейфелевої вежі".

Серед десятків склянок із водою з озер, річок, морів та океанів світу, Віталій виділяє емкість яку привіз із Казахстану. "Водичка з озера Балхаш! Це озеро унікальне тим, що воно на половину прісне, наполовину солоне. Я знаю, що сюди приїздив Жак Кусто зі своєю експедицією, щоб зрозуміти цей факт, але наскільки мені відомо вони нічого не зрозуміли".

Через захоплення у мандрівника іноді виникають проблеми на митниці. Так під час повернення з однієї із подорожей українські прикордонники не повірили, що чоловік везе додому мішечки із землею. "Бувало що і нюхали ту землю і на зуб пробували. Коли розуміли, що це не якісь заборонені речовини махали рукою", - сміється Віталій.

Через пандемію коронавірусу Віталій разом із родиною стали подорожувати Україно. На поличці, поруч із океанською водою тепер стоять склянки привезені з Дніпра, Тиси, Стоходу... "Україна незвідана, тут стільки є цікавого. Завдяки тому карантину я побачив, що Україна понад усе!".

"Я подорожую, щоб жити", - каже Віталій.

Серед десятків відвіданих країн та сотні міст мандрівник жодної не виділяє. Каже улюбленої місцини немає. З кожної поїздки чоловік привозить не лише експонати для власної колекції, а й незабутні враження та досвід. Нині планує наступну поїздку. Хоче відвідати Мексику.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 жовтня 2020
11 жовтня 2020
13:39
08 жовтня 2020
29 вересня 2020
28 вересня 2020
27 вересня 2020
09:00
20 вересня 2020
20:10
19 вересня 2020
08 вересня 2020
05 вересня 2020
02 вересня 2020
01 вересня 2020
29 серпня 2020