Поділитись:

Борги влітку: у "Луцьктеплі" пояснили дивні нарахування у платіжках

П'ятниця, 24 липня 2020, 14:00

(На фото: заступник директора ДКП «Луцьктепло» з комерційних питань Олександр Бабич)

Лучани почали отримувати квитанції, в яких посеред літа з’явився борг за теплопостачання. 

Про те, чому так сталося, говорили у четвер, 23 липня, під час круглого столу. Його організував Громадянський Рух «СВІДОМІ», засновником якого є Андрій Покровський

Ініціатором проведення зазначеного обговорення стала депутатка Луцької міської ради Алла Надточій. Вона зауважила, що чимало людей звернулося до неї та до "СВІДОМИХ" з питаннями про нарахування заборгованості у літній період.

Алла НадточійАлла Надточій

"Ми проводили подібні круглі столи і раніше, зокрема, з "Волиньгазом" та "Луцькводоканалом". Сьогодні, зважаючи на зміни в платіжках, ми вирішили поспілкуватися з "Луцьктеплом", до нас долучилися голови ОСББ. Ми хочемо роз'яснити населенню, як відбуватимуться нарахування та загалом обговорити гарячі проблеми "Луцьктепла", – сказала обраниця громади.  

Співзасновник ГР Співзасновник ГР "СВІДОМІ" Тарас Шкітер

Заступник директора ДКП «Луцьктепло» з комерційних питань Олександр Бабич пояснив, що заборгованість у платіжках лучан за тепло сформувалася через перехід на нову систему розрахунків. 

У правилах постачання гарячої води повинні бути роз’єднанні вихідні дані по оплаті за теплопостачання та гарячу воду. До 30 червня таке розмежування відбувалося через місцевий обчислювальний центр, а тепер це буде робити відповідне програмне забезпечення «Луцьктепла». Ця програма запрацювала з липня, і в тих помешканнях, де була заборгованість за гарячу воду станом на 30 червня, сформувалися борги з опалення. 

"З 1 січня 2020 року, часу переходу на нову систему розрахунків, у нас борги сумувалися в окрему графу. Споживачі часто зверталися до нас з проханням розбити ці борги, як це було раніше: борг за гарячу воду і борг за централізоване опалення. Відповідно, з поточного місяця система штучно розбила ті борги за гарячу воду і за опалення. І виникла ситуація, що суми не завжди відображають дійсність.  Відтак це одна з причин появи боргу за централізоване опалення", – зазначив Олександр Бабич. 

Окрім цього, Бабич розповів, що в майбутньому, відповідно до Закону про ЖКГ, споживачів чекають три нові моделі договірних відносин з "Луцьктеплом" та п'ять видів договорів. Зважаючи на епідемію коронавірусу, дедлайн вибору необхідної моделі відносин перенесено на 5 місяців з моменту завершення карантину. Детальну інформацію про кожен варіант договорів дивіться на інфографіках нижче. 

Зауважимо, на круглому столі були присутні:

  • Михайло Наход – співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ», політолог, кандидат наук з державного управління.
  • Алла Надточій – депутатка Луцької міської ради, представниця Громадянського Руху "СВІДОМІ".
  • Тарас Шкітер – директор ІА «КОНКУРЕНТ» , співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» 
  • Олександр Бабич -  заступник директора ДКП «Луцьктепло» з комерційних питань 
  • Катерина Зюзіна – голова ОСББ (Соборності, 13б)
  • Тарас Заремба – голова ОСББ (Саперів, 10)
  • Іван Грушецький – голова ОСББ (Кравчука, 7) 
  • Наталія Гладка – голова ОСББ (Молоді, 13) 
  • Оксана Денисюк – голова ОСББ (Молоді 19а, 21) 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 серпня 2020
19:30
09:00
31 липня 2020
14:40
30 липня 2020
25 липня 2020
10:00
23 липня 2020
14:00
22 липня 2020
20 липня 2020
08 липня 2020
11:30
05 липня 2020
14:00
04 липня 2020
12:00