Поділитись:

Чи страшно, коли гасне свічка: пояснення ПЦУ

П'ятниця, 17 липня 2020, 08:19

Церковна свічка символізує істину, що перемагає темряву гріха, а також є видимим символом віри та молитви до Бога. Однак коли вона раптом гасне, деякі люди вважають це «поганою прикметою» і засмучуються. Проте цього робити не варто.  

Про це зазначили в Православній церкві України. 

Можна запалити свічку знову, якщо є таке бажання: ваша турбота і любов про людину, за яку ви молитеся перед Господом, нікуди не зникає, коли гасне вогонь. Ніякого зла ми не робимо ані собі, ані ближнім, коли в наших руках від випадкового протягу погасне свічка, – наголосили в ПЦУ. 

«Свічка аж ніяк не може бути провісником поганих подій чи новин. Ще з давніх часів вона стала символом звернення до Бога, а віск, з якого вона виготовлялася, – символом пожертви та подяки Господу. Раніше в часи ремісництва люди збирали бджолиний віск, робили свічки та жертвували їх храму – це своєрідна подяка Богу. Також церковна свічка має низку інших символічних тлумачень. Полум’я нагадує про сходження на апостолів Святого Духа у вигляді вогненних язиків. Запалена свічка в наших руках – це символ світлої віри, Господньої благодаті, що освічує нам шлях у темряві та показує правильну дорогу, це символ любові до Бога. Тож не шукайте у формі вогню свічки, випадковому подиху сусіда, який загасив свічку, у якості матеріалу свічки чи у наслідках звичайного протягу ніяких непотрібних натяків, пояснень того, чого немає. Так виникають забобони, які є марновірством, помилковою вірою», – йдеться у повідомленні. 

Церква якраз підкреслює, що подібні забобони шкодять духовному життю.

«Коли в людини немає щирої віри в Бога, то «богом» для неї стає щось інше. Пам'ятайте: усі негаразди та сумніви можна побороти молитвою до Господа та щирим каяттям. Забобони ж, навпаки, перекручують істину віру та породжують у душі страх, який і стає причиною негараздів», – запевнили в ПЦУ. 

І наголосили: під час відвідин храму варто концентруватися на щирій молитві. І завжди пам’ятайте слова нашого Спасителя: «Я – Світло для світу; хто піде вслід за Мною, той не ходитиме в темряві, а матиме світло життя» (Ін. 8: 12). Живіть зі світлом і миром у душі та не вірте ніяким забобонам!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 лютого 2023
13 лютого 2023
11 лютого 2023
07 лютого 2023
05 лютого 2023
30 січня 2023
18 січня 2023
17 січня 2023
07 січня 2023
04 січня 2023
25 грудня 2022
15 грудня 2022
12 грудня 2022