Поділитись:

Чи можна нехрещеним людям йти до храму

Четвер, 25 червня 2020, 19:35

фото ілюстративне 

Двері храмів Православної церкви України відкриті для всіх: для вірян і атеїстів, для християн та представників інших релігій, для тих, хто готується прийняти Таїнство хрещення або лише розмірковує над цим. 

На цьому наголосили в пресслужбі ПЦУ. 

Як йдеться у повідомленні, неправдивим є твердження, що нехрещеним людям не можна відвідувати храми. Найперше – з тієї причини, що кожен із нас, нині охрещених, колись заходив до храму нехрещеним. До того ж, Церква вважає, що відвідування храмів нехрещеними людьми йде їм лише на користь і дає унікальний шанс почути Слово Боже, переосмислити своє життя, віднайти його сенс, отримати стимул для змін, оновлення, духовне зцілення та допомогу.

«Єдине, що необхідно нехрещеним людям – це мати бажання відвідати храм і подолати власні надумані страхи зробити в храмі щось «неправильне», прийти «невчасно» чи «образити» своєю присутністю віруючих. Щодо правил поводження у храмі, то, найперше, треба поважати святиню, до якої ви завітали, і людей, які там перебувають. Адже храм – це особливе місце спілкування з Богом, тож там не варто кричати, бігати, штовхатися чи заважати іншим», – зазначили в ПЦУ. 

Однак зауважили: нехрещена людина не може брати участь у богослужіннях, зокрема сповідатися і причащатися. Але слухати Євангеліє, проповіді священників, милуватися святинями, навіть прикладатися до них (за винятком часу карантинних обмежень), читати молитви, ставити свічки не заборонено. Щодо зовнішнього вигляду – все в межах пристойності. Зокрема, ніхто не сваритиме жінок за непокриту голову, якщо вони не мають із собою хустини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 грудня 2020
01 грудня 2020
30 листопада 2020
29 листопада 2020
28 листопада 2020
27 листопада 2020
26 листопада 2020
25 листопада 2020
24 листопада 2020