Десятьом студентам луцького вишу призначили іменні стипендії з Мельбурна

Субота, 22 грудня 2018, 13:05

Десятьом студентам Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки призначили іменні стипендії від Вічного Фонду Степана та Євгенії Радіонів.

Про це в мережі Facebook написав декан факультету філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки Юрій Громик.

"Днями з далекого Мельбурна (Австралія) від Юрія Радіона, розпорядника Вічного Фонду Степана та Євгенії Радіонів, ми вже всьоме отримали гарну звістку про призначення 10 іменних стипендій студентам факультету філології та журналістики, які навчаються на бюджетній формі, показують гарну успішність, мають особливі успіхи у вивченні, дослідженні, пропагуванні української мови та літератури, мов та літератур інших слов'янських народів", – йдеться в дописі.

Зі слів Юрія Громика, оголошення про конкурс на стипендії традиційно було опубліковано в соцмережах і на сторінці факультету на університетському сайті. Свої резюме для участі в конкурсі на отримання стипендій від Фонду Радіонів подали 15 студентів факультету філології та журналістики. Конкурсна комісія проаналізувала доробок кожного і прийняла рішення рекомендувати призначити іменні стипендії таким студентам (усім - уперше): 

  1. Мартинюк Тетяні (група Укр-51);
  2. Гордійчук Ірині (група ПМ-53М);
  3. Табачук Вікторії (група Укр-52ОМ); 
  4. Кичан Діані (Укр-42 група); 
  5. Федоруку Максимові (ПМ-43);
  6. Васюхник Ірині (група ВС-36); 
  7. Павлусь Ганні (група Укр-31);
  8. Царенку Романові (група Укр-31);
  9. Марчук Наталії (група Укр-33О);
  10. Кравчуку Максимові (група ВС-26). 

Довідково:

Степан Радіон народився 1912 р. в селі Сильне, що в Ківерцівському районі на Волині. 1944 р. змушений був емігрувати до Австралії. Журналіст і письменник, науковець і бібліограф, літописець австралійської україністики за наукову і літературну працю був удостоєний звання почесного доктора Аризонського університету (США), став дійсним членом Інституту дослідів Волині у Вінніпезі (Канада), а 1994 р. – почесним професором Волинського державного університету імені Лесі Українки. Після смерті батька його син – Юрій Радіон – заснував благодійний фонд і щороку відсоток від заощаджень зобов’язався переказувати обдарованим студентам із Луцька. Уперше стипендії фонду отримали 2012 р. п’ятеро студентів тоді ще Інституту філології та журналістики. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луцьк: студентка стала лауреаткою Премії Кабміну (фото)