Поділитись:

«Досить красти»: у Луцьку – акція з вимогою витрачати більше на ЗСУ (фото)

Субота, 18 листопада 2023, 15:30

Попри сніг та холодну погоду, лучани знову вийшли на мирну акцію з вимогою до чинної влади виділяти більше коштів на ЗСУ та закласти на це гроші у бюджеті громади на 2024 рік.

Журналісти сайту новин Луцька та Волині «Конкурент» побували на зборах та дізналися, що ще вимагає ініціативна група та які результати від попередніх зборів лучан.

Захід відбувся у суботу, 18 листопада, на Театральному майдані під пам'ятником Лесі Українки. Один з ініціаторів Сергій Рижков вкотре зібрав небайдужих лучан та розповів, що вимагатимуть від влади.

«Ви бачите, що зараз міські ради заявляють, що будуть більше спрямовувати на армію. У нас в Луцьку на казначейському рахунку лежить 870 мільйонів. Це вільні залишки, які казначейство повернуло назад і вони зараз зберігаються на міських рахунках. Ми подали проєкт рішення, його прийняли і 29 листопада за нього голосуватимуть. В цей день ми маємо прийти до міської ради. Але є момент, що міська рада висуває своє рішення», – каже Рижков.

Володимир Гвоздик та Сергій РижковВолодимир Гвоздик та Сергій Рижков

За словами активіста, вони чекали, що чинна влада буде з ними воювати, але не знали, яким способом. Пан Сергій каже, що на сесію подають альтернативний проєкт рішення, де зазначають, що «усі гроші – на ЗСУ» і після цього додають: також і на зарплату, і на ремонти, і тому подібне. У проєкті рішення, який розробила ініціативна група, йдеться про заборону капітальних і поточних будівництв у наступному році.

Під час акції слово дали військовому, який проходив і побачив учасників. Чоловік заявив, що зараз «дуже на часі» такі ремонти, коли його побратими гинуть на полі бою.

Військовий, який висловив своє обуренняВійськовий, який висловив своє обурення

Ініціатор зборів Сергій Рижков також заявив, що якщо міському голові конче необхідно щось ремонтувати, то можна вкладати якісь кошти в шкільні укриття та критичну інфраструктуру. На такі витрати активісти можуть піти. Нагадаємо, що нещодавно ми писати про затоплене укриття в гімназії №4, де діти під час тривоги були змушені ховатися.

Також громадськість обурила відсутність міського голови на цих та попередніх зустрічах. Як зазначив Рижков, мер міста не приходить на акції, бо активісти його образили, і через це він більше не з'являється. Також учасники згадали й за кабальну схему оренди котельні на Карбишева. Люди невдоволені тим, що з їх кишені йдуть такі величезні кошти. Ми раніше писали про те, що Ігор Поліщук проштовхнув на сесії міськради питання про продовження оренди цієї котельні ще на три роки, а на це з кишень лучан-платників податків піде понад 100 мільйонів гривень. Хоч, будучи ще депутатом, чинний міський голова заявляв, яка ця оренда невигідна для міста і критикував за це тодішнього очільника Луцька. Проте, посівши його крісло, продовжив заганяти лучан в кабалу.

«Котельня – це теж дуже-дуже багато витрат. Ми мусимо «дьоргати» депутатів, які є, і ставити їм багато запитань, особливо тим, хто до нас не приходить. Коли вони це бачитимуть, то будуть думати, які рішення ухвалювати, чи піднімати руку за якусь котельню. Тому ми створюємо групу з депутатів, громадськості з 10-12 людей, які відслідковуватимуть витрати і радитимуть бюджетній комісії на що краще спрямовувати кошти», – каже пан Сергій.

Також він додав, що міський голова цікавився у нього, чи хоче той бути депутатом, адже, на думку Рижкова, чинна влада думає, що вони виходять на акції через політику, тому Рижков заявив публічно, що депутатом бути не хоче і йому це не потрібно. За словами Сергія, вони ще пропонували ввести в міську раду або волонтера, або військового, який буде налагоджувати допомогу військовим частинам, волонтерам та нагадувати владі про допомогу ЗСУ, Цю пропозицію вже запропонували голові міста, а той сказав, що подумає над цим.

Крім того, присутні поцікавилися, які депутати небайдужі до ініціативи «Дрони замість бруківки». Як повідомив Рижков, лише депутати фракції Громадянський рух «СВІДОМІ» долучаться до зборів та сприяють їм.

«Ми не повинні боятися називати речі своїми іменами. Ми маємо називати прізвища депутатів. Коли вони йшли в політику – вони стояли, ходили, просили проголосувати за них. Казали, що будуть робити усе, а тепер ми маємо їх просити. Ми маємо їм наказувати. Перед кожним голосуванням вони мають цікавитися нашою думкою. Ми маємо не просити, а вимагати. Вони мають виділяти гроші на те, що вимагає народ. Я зараз бачу тут тільки депутатів від фракції «СВІДОМІ», а іншим депутатам нецікава думка виборців. Чому їх тут нема, чому вони ховаються? Коли вибори, то вони просять і розносять агітацію, клянуться у службі народу. Я хочу бачити тут депутатів від різних фракцій», – заявила одна з учасниць мирної акції.

Учасниця акціїУчасниця акції

Депутатка від фракції Громадянський рух «СВІДОМІ» Алла Надточій, яка прийшла на мирну акцію, заявила, що міський голова так і не виконав своїх обіцянок перед активістами.

«На сьогодні ми почули, що міський голова не дотримав ще своєї обіцянки й не створив робочу групу, куди б входили активісти, депутати чи керівники фракцій і чиновники, щоб люди розуміли, куди спрямовуватимуться кошти у 2024 році. Люди обурюються, бо їх не чують. Хочу звернутися до міського голови – ви обрані й ви маєте чути думку громади. Ми тут присутні, бо нас люди обрали, ми маємо думку – ми її висловлюємо на сесії, але нас не чують. Влада і виконавці мають дослухатися до людей. Ми можемо не ремонтувати дороги, ми це піднімаємо і про це говоримо, а влада не чує депутатів, які в меншості, тому люди й виходять і тепер міський голова має почути їх», – каже Алла Надточій.

Алла НадточійАлла Надточій

Вона додала, що зараз чинна влада виносить свій проєкт рішення на сесію, який в чомусь дублює проєкт, який запропонували активісти. Разом з тим, за словами Надточій, в цей проєкт додають ті пункти, які потрібні мерії, що також обурило людей.

«Це теж обурює громаду, бо чомусь міська влада не хоче приймати те, що громадськість має свою думку і теж може писати свої проєкти рішень. Хоч у статуті це прописано. Вони роблять ніби на перекір громаді. Для чого це роботи? Це не спілкування з громадою, ти не слухаєш громаду, яка тебе обирала, якій ти служиш. На сесії альтернативне рішення влади йде першим, ніж те, що подала ініціативна група. Міська рада замість того, щоб чути людей, робить усе для того, аби люди більше обурювалися», – резюмувала депутатка.

Опісля усіх присутніх закликали приходити 29 листопада на 9:30 до міської ради, адже саме тоді депутати голосуватимуть за проєкт рішення, який запропонувала ініціативна група.

Нагадаємо: за понад півтора року повномасштабної війни на ремонти доріг, тротуарів, дворів у Луцьку витратили понад 296 мільйонів гривень. Такі витрати неабияк обурюють громадськість, яка навіть почала виходити на мирні акції проти капітальних видатків. Натомість влада запевняє, що ремонти необхідні, а підрядники з заробленого платять податки, які знову поповнюють бюджет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів