Поділитись:

На Волині зібрали тисячу листів для військових (фото)

Понеділок, 06 лютого 2023, 09:05

У громадах Волині для українських захисників на передову підготували та зібрали тисячу листів зі словами подяки та підтримки від дітей і молоді.

Акцію підтримки організували у Волинському молодіжному центрі, – розповіла Суспільному виконувачка обов'язків директора центру Яна Романюк.

Участь в акції взяли волонтери, школярі та активісти молодіжних організацій-партнерів із усієї Волині.

«Я читала листи, і запам’ятала таку фразу: "Я не можу тобі нічим допомогти, наш захисник, але я можу зігріти тебе добрими словами". І я думаю, це дуже важливо, коли наші захисники там, вони розуміють, що про них пам'ятають», – каже керівниця центру.

Спершу в межах акції планували зібрати лише сотню листів. Яна Романюк говорить: дитячі листи надзвичайно щемливі та особливі.

«Є лист, який в ручному конверті запакований. Є лист, а внизу запакований, щось схоже на шкарпетки, поклали. Ще десь є лист, дитина написала, молодь, і поклала три цукерочки. Хтось свою руку – відбиток зробив, і найбільше, що мене вразило – ось є такий лист, тут малюнок, і вишитий Отче наш», – говорить Яна Романюк.

Збір листів в одному з вишів організував 20-річний студент Антон Никитюк, який очолює студентську раду. Каже: такі листи нагадують, що бійців пам'ятають і чекають вдома.

«Сам розумію, наскільки хлопцям на нулі важко. Сидять без зв'язку можна сказати, сидять постійно в окопах, і думаю, що ці листи. Повертають їх у реальне життя, нагадують, що їх тут чекають, нагадують, що їх тут люблять, що бажають їм тільки здоров'я», – сказав студент.

Найбільше листів – майже пів тисячі – зібрали у Володимирській громаді. Працівник молодіжного центру Владислав Ревін збирає написане для волонтерів, які відвозять листи на передову.

Зі слів хлопця, його дядько з перших днів воює, тож слова підтримки для військових необхідні.

«Були листи – дитина намалювала рукавичку, і написала: "Ця рукавичка вас зігріє". Це дуже мило і класно. Крім листів, передаємо передачі, де можуть бути продукти, гігієна, медикаменти, іноді бувають палатки, коли просять, спальні мішки», – додав студент.

Першу сотню листів передали у різні підрозділи волинської 14-ї окремої механізованої бригади, решту конвертів планують відправити впродовж наступного тижня для захисників з інших бригад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
31 березня 2023