Поділитись:

Представили найпотужніший у світі квантовий комп’ютер (відео)

Субота, 12 листопада 2022, 03:52

IBM представила найпотужніший квантовий процесор у світі. Osprey може похвалитися 433 квантовими бітами (кубітами). Щоб домогтися такої ж продуктивності, звичайному комп’ютеру знадобиться більше бітів, ніж атомів у відомому Всесвіті.

Про це пише 24.

Звичний комп’ютер зберігає й обробляє дані у двійкових бітах у вигляді нулів і одиниць. Квантовий же використовує кубіти, які можуть дорівнювати нулю, одиниці або тому й іншому одночасно. Це експоненціально збільшує обчислювальну потужність із кожним новим кубітом, даючи змогу виконувати обчислення, які неможливі для звичайних комп’ютерів.

Володіючи потужністю 433 кубіти, IBM Osprey з великим відривом стає найпередовішим квантовим процесором у світі. Він містить удвічі більше кубітів, ніж попередній рекордсмен – Xanadu Borealis з 216 кубітами.

Osprey має архітектуру, аналогічну своєму попереднику, що складається з одного шару кубітів поверх кількох шарів провідника, що допомагає втиснути більше кубітів при одночасному зниженні частоти помилок. IBM заявляє, що можливості цієї машини набагато перевершують можливості будь-якого традиційного комп’ютера, стверджуючи, що для відтворення процесора Osprey звичайному комп’ютеру знадобиться більше бітів, ніж атомів у відомому Всесвіті.

Однак і це ще не все. IBM каже, що якими б вражаючими не були оновлення цього року, все ж справжнім поворотним моментом стане рік наступний.

Квантовий процесор Condor, який обіцяють представити у 2023 році, матиме 1121 кубіт.

Також новий модульний процесор під назвою Heron зможе об’єднувати кілька 133-кубітних блоків.

Також до кінця 2023 року буде випущено IBM Quantum System Two. Ця модульна система стане основою квантових суперкомп’ютерів, вміщуючи кілька процесорів з каналами зв’язку між ними.

IBM планує до 2025 року створити квантову систему з більш ніж 4000 кубітами.

Нагадаємо, що Equals, нью-йоркський стартап, що має на меті кинути виклик домінуванню Excel за допомогою надсучасної електронної таблиці, сьогодні оголосив про залучення 16 мільйонів доларів США в рамках раунду фінансування серії. А під керівництвом Андресена Горовіца (a16z), за участю Craft Ventures, Box Group, Worklife та Combine. Співзасновники Ben McRedmond і Bobby Pinero, два колишніх співробітники Intercom, стверджують, що Equals – одна з небагатьох електронних таблиць з вбудованим підключенням до баз даних, керуванням версіями і функцією спільної роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів