Поділитись:

Віддала серце, нирки й печінку: як одна жінка на Волині змогла врятувати чотири життя (відео)

Понеділок, 08 серпня 2022, 18:24

Печінка, серце й дві нирки від одного донора – ним стала 50-річна жінка, в якої констатували смерть головного мозку внаслідок аневризми аорти. Родичі дали згоду на трансплантацію, і до неї разом із командою волинських лікарів долучилися бригади з Київського інституту серця і Національного інституту імені Шалімова. А після самих операцій – відповідальний період реабілітації реципієнтів.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Конкурент TV».

У 50-літньої жінки констатували крововилив у головному мозку, іншими словами – геморагічний інсульт. Вона покинула цей світ, але продовжила життя іншим. Родичі дозволили пересадити її органи. Донорку в операційну везли коридором пошани.  

Об’єдналися три команди трансплантологів з чотирьох українських лікарень. У бригади лікарів з Інституту імені Шалімова було лише 12 годин, щоби повернутися в Київ і пересадити печінку.

Серце, яке вилучили першим, а також обидві нирки пересадили на місці.  

«Незважаючи на всі ці складнощі й російську агресію, ми продовжуємо робити трансплантацію, оскільки вона потрібна цим людям, які цього дуже чекають… Зараз серце вже йде і, можна сказати, що основний етап завершений… Пару донор-реципієнт відбирає е-диск, тобто комп’ютер – єдиний реєстр, який є в МОЗ. За кількістю балів визначає, якому реципієнтові дістанеться те чи інше донорське серце», – зазначив трансплантолог, директор столичного Інституту серця Борис Тодуров.

Тим часом інша команда трансплантологів займалася пересадкою нирок.  Хірурги на чолі з Миколою Поляковим підготували до операцій реципієнтів. І за годину нирка вже працювала в першого реципієнта, ще за годину – в другого.

Пацієнт із пересадженим серцем добу пробув під наглядом у реанімації, а коли стан дозволив, чоловіка перевезли в Київ, де проходить реабілітацію. Там його чекали дружина й маленька дитина. Лікарі розповіли, що почувається добре.

Такі результати стимулюють розвиток трансплантології у Волинській обласній клінічній лікарні інтенсивніше, і лікарі обіцяють зробити все, щоби різновиди втручань були ширшими.

Деталі у відео:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 грудня 2022
29 листопада 2022
25 листопада 2022
24 листопада 2022
22 листопада 2022
21 листопада 2022
20 листопада 2022
14 листопада 2022
05 листопада 2022
03 листопада 2022
29 жовтня 2022
24 жовтня 2022