Поділитись:

Без Толстого та з протимінною безпекою: українську шкільну програму змінять

Вівторок, 07 червня 2022, 17:33

Міністерство освіти до 15 червня внесе зміни в навчальні програми з чотирьох предметів: «Захист Вітчизни», «Світова література», «Історія України» та «Всесвітня історія».

Предмети зроблять практичнішими та актуалізують інформацію відповідно до викликів війни.

Про це в ефірі телемарафону повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко.

«Посилимо національно-патріотичне виховання і буде окремий блок, який стосуватиметься протимінної діяльності. Щоб діти були свідомі того, що не можна чіпати, що несе для них небезпеку», – сказав Вітренко.

За його словами, з програми світової літератури вилучать роман Льва Толстого «Війна та мир».

«Такого в Україні вивчати не будуть, тобто все, що оспівує орківські війська, все воно зникне з програми. «Історія України» та «Всесвітня історія» — ми горді тому, що вже ґрунтуємося на національних українських архівних документах. Будуть внесені зміни в методологію викладання історії, робочі групи ретельно опрацьовують всі ці зміни, і буде виписано взаємовідносини між українською нацією та "русскім міром" на основі історичної правди», – сказав Вітренко.

Стосовно того, чи залишиться в програмі хтось із російських письменників, Вітренко зазначив, що зараз ідуть дискусії стосовно цього питання, але програма світової літератури буде оновлена.

Також МОН проводить аудит місць, які у разі небезпеки можуть бути використані як бомбосховища для учнів, також будуть розроблені відповідні вимоги до укриттів та спеціалізовані шляхи евакуації до них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 листопада 2022
28 листопада 2022
12:05
27 листопада 2022