Поділитись:

Україна може суттєво збільшити поставки пального через Польщу

Вівторок, 10 травня 2022, 12:06

Під час польсько-українського енергетичного форуму українські та польські урядовці, представники бізнесу, а також логістичні підприємства і компанії, які керують паливною інфраструктурою, напрацювали практичні рішення щодо подолання кризи, що склалася на паливному ринку України.

Про це повідомили в Мінекономіки, передає Укрінформ.

Зазначається, що після того, як росія планомірно атакувала паливну інфраструктуру України, знищивши Кременчуцький НПЗ та низку великих нафтобаз, питання постачання пального набуло оперативного та предметного вирішення.

«Зараз Польща може виступати великим транзитером палива для України, забезпечуючи надходження понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно. Натомість за останній місяць обсяг надходжень ледве склав 60 тисяч тонн. В рамках форуму учасники змогли знайти практичні рішення для збільшення об’єму поставок незабаром», – йдеться в повідомленні.

Перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко повідомила, що є потенційна можливість долучення до Польського ресурсу нафтопродуктів із США, регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту через Польщу.

«У ході форуму з польськими колегами ми отримали чітке розуміння, як можна отримати додаткові об’єми від польських трейдерів. Крім того, віднайшли технічні можливості для збільшення перевалки необхідних об’ємів, і вже маємо підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей. Також, для збільшення відвантажень синхронізували графіки роботи нашої АТ «Укрзалізниці »та польської PKP, які тепер в оперативному режимі можуть миттєво розв'язувати проблемні питання», – зазначила Свириденко.

З її слів, ці кроки дозволять вже найближчим часом доставляти паливні ресурси швидше, що призведе до зменшення черг на українських АЗС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 вересня 2022
25 вересня 2022
24 вересня 2022
23 вересня 2022
22 вересня 2022
21 вересня 2022
19 вересня 2022
18 вересня 2022
17 вересня 2022
15 вересня 2022