Поділитись:

Україна просить про «зелені коридори» у портах ЄС, аби ввезти більше пального

Субота, 07 травня 2022, 16:14

Проблема постачання пального в Україну з боку ЄС пов’язана із заторами у портах Східної Європи, для розв’язання цього МЗС працює над відкриттям з них «зеленого коридору».

Про це йшлося на нараді у президента Володимира Зеленського за участі керівника Офісу президента Андрія Єрмака та його заступників, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та членів уряду, інформує «Економічна правда».

Перша віцепрем’єр-міністерка Юлія Свириденко зазначила, що протягом останніх п’яти днів Україна ввозить обсяг пального, що дорівнює або перевищує внутрішнє споживання. Проте, зазначає вона, Європа виявилася не готова в частині логістики. «Вузьким» місцем у логістиці постачання пального в країну є порти Східної Європи: Ґданськ, Ґдиня, Констанца, Свиноуйсьце, Бургаз.

Відтак наразі у взаємодії з Міністерством закордонних справ триває робота щодо надання Україні «зеленого коридору» в цих портах.

Також було наголошено на необхідності укладання довгострокових контрактів і накопичення державного резерву пального.

Зеленський також наголосив на необхідності усунення черг на українських заправних станціях.

Нагадуємо: на початку квітня начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін повідомив, що інфраструктура Кременчуцького нафтопереробного заводу знищена. Знищення Кременчуцького НПЗ, який був основним виробником пального в Україні, а також низки великих нафтобаз призвели до нестачі пального на АЗС. Ситуація має владнатися протягом декількох тижнів, доки ринок не перелаштується на поставки з ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 червня 2022
27 червня 2022
26 червня 2022
21 червня 2022
20 червня 2022
18 червня 2022
17 червня 2022
16 червня 2022
15 червня 2022
11 червня 2022