Поділитись:

Волинські лікарі вберегли життя чоловікові, який випадково впав на ніж

П'ятниця, 03 грудня 2021, 16:19

Любомльські лікарі врятували чоловіка, який поступив у медзаклад з ножовим пораненням серця.

Про це стало відомо зі сторінки КНП «Любомльське ТМО Любомльської міської ради».

У дописі зазначається, що ввечері, 1 грудня, до приймального відділення Любомльського ТМО швидка доставила чоловіка з колотою раною грудної клітки передньої стінки зліва. Після швидкого обстеження було прийняте рішення якомога швидше прооперувати чоловіка. 

«Пацієнт був у свідомості, не було виражених порушень гемодинаміки – тиск був більш-менш в нормі. Але коли людину завезли в операційну та почали огляд рани, побачили, що там – багато згустків крові, у грудній клітці – також було багато крові, адже ножем було задіто ліве передсердя. В операційній хворому одразу провели інфузійну терапію, а в даному випадку – трансфузію препаратів крові (еритроцитарної маси, одногрупної плазми), адже крововтрата пацієнта складала близько одного літра власної крові», – каже лікар-хірург Леонід Луць.

Пацієнтові виконали екстрене оперативне втручання на відкритому серці. Хірурги зашили рану на серці, зробили дренаж. Загалом оперативне втручання тривало дві години і життя чоловіка вдалося врятувати.

Зранку пацієнт прийшов до тями та добре себе почував.

Лікарі зазначають, що найперше в таких випадках роблять рентгенівський знімок для того, щоб впевнитись, чи нема в грудній порожнині повітря чи рідини.

«Якщо рентген-знімок показує рівень рідини, або здавлену легеню чи згладжену талію серця – це означає наявність в грудній клітці крові, або наявність крові в перикарді серцевої сумки. Це є прямим показом до торакотомії. Але в цьому випадку на знімку нічого подібного не було, кардіограма була більш-менш нормальною, показники крові – в нормі. Та коли почали хворого оперувати, зрозуміли, наскільки рана виявилася серйозною», – пояснює Леонід Луць.

Любомльські лікарі вже не вперше рятують життя людей із ножовими пошкодженнями серця.

Оперували пацієнта: завідувач хірургічного відділення Олександр Дець, лікар-хірург Леонід Луць та асистент – лікар Володимир Лесик. Анестезіологічну допомогу забезпечували анестезіолог Мирослав Франчук та анестезист Артур Смутний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 січня 2022
20 січня 2022
13 січня 2022
12 січня 2022
11 січня 2022
01 січня 2022
30 грудня 2021
29 грудня 2021
28 грудня 2021
20:15