Поділитись:

Вакцинація алергіків проти COVID-19: що рекомендують волинські лікарі (відео)

Вівторок, 16 листопада 2021, 14:32

фото ілюстративне

Волинянам, які мають сезонні чи хронічні алергії, не варто відмовлятися від щеплення проти COVID-19, оскільки алергія не є протипоказанням до вакцинації.

Про це розповіла завідувачка відділення алергології Волинської обласної клінічної лікарні Алла Бабіна, – повідомляє Суспільне.

Суспільне побувало в обласній консультативній поліклініці та поцікавилося, як проходять курс вакцинації алергіків та чи є алергічні прояви протипоказаннями до щеплення.

Поради медиків і досвід пацієнтів

Найбільше пацієнтів-алергіків, каже Алла Бабіна, хвилює питання можливих ускладнень після щеплення. Лікарка говорить: у пацієнтів, схильних до алергій, сильних реакцій на препарати проти коронавірусу не було.

«Люди, як правило, хвилюються, приходять. Алергічні захворювання їх хвилюють, що можуть бути ускладнення. Ми говоримо, що не повинно бути алергічного ускладнення, тому що організм не знає ще цей препарат, не знайомий з вакциною. Тому алергічний механізм не повинен включитися», – розповіла завідувачка відділення алергології.

 

Пройшла повний курс вакцинації від коронавірусу пацієнтка алерголога Світлана Демчук. Говорить: після щеплення була невелика температура та боліла рука в місці уколу. Це, зі слів жінки, за декілька днів минуло.

«Спочатку на Pfizer записувалися, але була Moderna, то на неї з донькою записалися. Нічого такого страшного не було. Оскільки я приймаю ліки проти ревматоїдного поліартриту, то мені ніяких побічних ефектів не було», – розповіла жінка.

 

Через алергічне захворювання вирішила перед вакцинацією проконсультуватися з лікарем в обласній поліклініці лучанка Ірина.

«Звичайно, переживаю, я лікуюся, маю проблеми з алергією. На харчові продукти, поліноз і на багато чого іншого», – додала жінка.

 

В якому випадку алергікам радять відтермінувати щеплення

Абсолютним протипоказанням до вакцинації є анафілактичний шок, який людина перенесла на щеплення в дитинстві, – зазначила очільниця відділення алергології обласної клінічної лікарні Алла Бабіна.

«В такому разі ми можемо і маємо право відсторонити від щеплення таких пацієнтів. Друге абсолютне – це коли на першу вакцинацію була тяжка алергічна реакція. Тоді ми можемо відсторонити, але в наказі є такий допис, що ми можемо іншою вакциною вакцинацію робити», – говорить лікарка.

Керівниця відділення алергології обласної клінічної лікарні додала: пацієнтам, які мають загострені форми хвороб – бронхіальну астму, напади ядухи, тимчасово відтерміновують отримання другої дози вакцини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 травня 2022
30 квітня 2022
10:00
29 квітня 2022
15 квітня 2022
08 квітня 2022
06 квітня 2022
05 квітня 2022
04 квітня 2022
30 березня 2022
28 березня 2022
12 березня 2022
24 лютого 2022
23 лютого 2022