Поділитись:

Волинські лісівники розповіли, які гриби ще будуть рости

Субота, 25 вересня 2021, 09:00

Після затяжних дощів та різкого похолодання Волинь нарешті дочекалася тепла та в очікуванні бабиного літа. А от грибники ще розраховують збирати гриби. І, ймовірно, вони таки ще будуть рости у лісах нашої області.

Про це в коментарі ІА "Конкурент" розповіла прессекретарка Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Світлана Думська.

"Нібито всі обставини прогнозують, що гриби ще будуть, земля прогріта. Дощ і волога – це добре, але, правда, такого потепління ще недостаньо.  Потрібно, щоб середньодобова температура вночі становила хоча б 15 градусів", – розповіла прессекретарка.

Ще одним важливим чинником, як стверджують досвідчені грибники, є те, у якій фазі перебуває місяць. Бо всі стреотипно думають, що гриби ростуть на молодий, а насправді – на повний місяць.

Прогнозується, що будуть ще рости білі, лисички, синяки, підосичники, підберезовики, додадуться опеньки, підзеленки і зелениці. Як розповідає Світлана Думська, цей рік є середньостатистичним по врожайності на гриби. У цей період торік, до слова, було набагато тепліше, але у минулому був досить розтягнутий грибний період, а цей рік "зжатий", але врожайний. Осінній гриб переважно завжди чистий, літній – навпаки. Це залежить від температури: чим вона вища, тим більше гриби червивіють. Хоча й зараз подекуди зустрічають червиві сироїжі, білі та навіть опеньки.

"Якщо гриби є, то вони всі є. Якщо немає, то немає ніяких", – каже спеціалістка.

З її слів, лучани найбільше їдуть на Бетонку, починаючи з 4 години ранку. Їдуть власним транспортом або домовляють у фейсбук-спільноті "Грибники Волині" і їдуть у будь-яку грибну точку області.

Коли закінчиться цього року сезон грибів – невідомо, бо все буде залежати від погодних умов. Але торік навіть у кінці листопада, хоч і було похолодання, ще росли синяки, зелениці й підзеленки. Такі гриби, до слова, також можна їсти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 жовтня 2021
13 жовтня 2021
12 жовтня 2021
11 жовтня 2021
10 жовтня 2021