Поділитись:

Пісні під гітару і вогонь до неба: як минув акустичний вечір на Бандерштаті (фото)

Субота, 07 серпня 2021, 14:42

Мабуть, найатмосфернішим заходом першого дня фестивалю українського духу "Бандерштат-2021" був акустичний вечір на березі Стиру. 

Було холодно, однак, десятки, а згодом і сотні людей гуртувалися на килимках, на солом'яних тюках, у наметах та у багажниках авто. Просто над річкою ліворуч від основної локації фестивалю організатори розмістили невелику сцену, трохи далі – склали масивні дерев'яні колоди для нічного вогнища. 

Почали акустичний вечір із ніжної гри на бандурі. Грала для гостей фестивалю лучанка Наталія Лосєва. Після неї на сцену вийшов учасник Революції Гідності, офіцер батальйону імені генерала Кульчицького із позивним "Пісня" Володимир Пастушко. Він співав пісні, які часто виконує для своїх побратимів на сході України. 

Зарядом драйву цього вечора поділився вокаліст гурту "Широкий Лан" Святослав Бойко. Він виконував не тільки пісні гурту, але й інші відомі пісні, які з ним залюбки співали всі гості фесту. Разом зі слухачами музикант виконав "Червону руту" та "Їхав-їхав козак містом". 

І хоча небо щодалі рясніше вкривалося хмарами, на траві навколо сцени збиралося все більше людей. Після втомливого робочого тижня сюди прийшли відпочити багато лучан. Захід був відкритим, а отже потрапити на акустичну ватру міг кожен охочий. 

Вогнище загорілося близько 21:00. Тоді на сцені грав фронтмен культового українського фольк-метал-гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк. Музикант у фірмовій вишиванці спершу зіграв відомі пісні гурту, згодом спільно з білоруськими гостями фестивалю заспівав веселу пісню "Чотири черепахи". Пізніше він покликав до ватри учасника Революції Гідності, волинянина Олександра Гуча, який під пісню "Холодний Яр" запалив ватру. 

Здійнявся високий вогонь, іскри летіли до неба, а зі сцени продовжувала лунати душевна музика. Акустичний вечір продовжився виступом фронтмена гурту "Мотор’Ролла" Сергія Присяжного. Сергій цього вечора був на сцені найдовше. Він зіграв такі відомі хіти, як "Квіти Рути", "Не дзвонила, не заходила". Найбільше гості фестивалю чекали на пісню гурту, що здобула шалену популярність – "8-й колір". Її, однак, Сергій виконав аж наприкінці. 

Навколо було вже темно, музиканта із сутінків "виловлювали" два невеликі прожектори, у небо летіли розпечені жаринки велетенської ватри. Вгору одна за іншою зривалися руки "бандерштатівців", а в руках яскраві ліхтарики. Світло від ліхтарів залило галявину з кількома сотнями людей, їх голоси злилися із голосом музиканта. Вечір завершився спільними співами, і навіть найхолодніша ніч не змогла зіпсувати цієї теплої і привітної атмосфери. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
19:30
20 вересня 2021
19 вересня 2021
18 вересня 2021
15:01
17 вересня 2021