Поділитись:

На Шопена і на Потебні: у Луцьку облаштують ботанічні сади

Субота, 19 червня 2021, 15:04

У Луцьку облагородять територію колишнього ботанічного саду на вулиці Шопена, а також відновлять роботи зі створення і облаштування ботанічного саду на вулиці Потебні.

Про це розповіла начальниця відділу екології Луцької міської ради Оксана Лисак під час засідання постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергоощадності, – повідомляє ІА Волинські Новини.

Зі слів Оксани Лисак, практично в усіх великих містах та обласних центрах є такий осередок науково-дослідної діяльності як ботанічний сад, на основі якого відбувається збагачення асортименту, вивчення, акліматизація рослин.

«На жаль, у Луцьку з 2003 року це питання стоїть на місці. Тому що земля для ВНУ під ботанічний сад виділена, але жодних робіт там не проводять. Для того, щоб місто не стояло на місці, ми пропонуємо створення у Луцьку ботанічних куточків, в яких ми збиратимемо приклади видового різноманіття рослин, а разом із тим будемо проводим науково-просвітницьку роботу», – зазначила вона.

Вже цього року луцькі екологи створили два ботанічні куточки на базі дитячих садочків. У планах – подальше закладення таких науково-дослідницьких осередків до 2025 року в межах Програми розвитку збереження зелених насаджень Луцької міської територіальної громади.

«Також залишаємо роботу з відновлення території колишнього ботанічного саду на вулиці Шопена. Швидше за все, ми змінимо його статус на об’єкт природно-заповідного фонду місцевого значення. У такому разі всі повноваження та відповідальність за сад ляжуть на плечі міської влади, тож ми будемо зберігати і примножувати видовий склад рослинності, що там є», – розповіла доповідачка. 

Окрім того, як потенційний напрямок роботи екологів лишається розвиток та розбудова ботанічного саду на вулиці Потебні.

«У планах – новий етап у реалізації Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, у межах якого спільно з міською владою і університетом ми будемо пропонувати розвиток цього об’єкту для того, щоб він став науково-дослідною базою для міста. Щоб зберегти оцих 10 гектарів території з таким же цільовим призначенням – ботанічний сад, як і запланували у 2003-му році», – каже Оксана Лисак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
16:00
13:05
03 серпня 2021
19:30
11:05
02 серпня 2021
31 липня 2021
30 липня 2021