Поділитись:

Підгайцівська громада взяла на баланс народний ансамбль «Колос»

Вівторок, 25 травня 2021, 16:03

Заслужений народний ансамбль пісні і танцю України «Колос», який понад 70 років тому заснували місцеві аматори у Торчині, продовжить діяльність на території Підгайцівської громади.

Таке рішення ухвалили депутати сільської ради під час сесії 25 травня 2021 року, – повідомляє пресслужба Підгайцівської селищної ради. 

Зі слів заступника сільського голови Підгайцівської сільської ради Валентина Приходька, прийняти ансамбль у комунальну власність громади вирішили, аби зберегти багаторічну історію колективу та не втратити своєрідну візитівку Волині.

Після смерті багаторічного керівника «Колоса» Олександра Огороднікаякий через хворобу пішов з життя у жовтні 2020 року, постало питання про подальшу долю ансамблю.  Виконувачка обов’язків директора ансамблю «Колос» Ольга Юц розповіла, що ансамбль заснували у 1951 році як аматорський творчий колектив при Торчинському будинку культури і лише у 1994 році колектив отримав статус юридичної особи і перейшов на фінансування у Луцький район. З 2008 року діяльність колективу фінансувала Волинська обласна рада.

Голова Торчинської селищної ради Юрій Кревський зазначає, що попри те, що «Колос» багато років працював при Торчинському будинку культури, він ніколи не фінансувався із бюджету їхньої громади. Однак останній рік через пандемію надходження до обласного бюджету скоротились, тому йому запропонували взяти ансамбль на баланс Торчинської громади. Із його слів, він змушений був відмовити, адже реально оцінив можливості бюджету громади, у якому цього року на розвиток не заплановано жодної гривні. Усі витрати – планові.

Заступник голови Підгайцівської сільської ради Валентин Приходько розповів, що на сьогодні є домовленість, що на діяльність колективу з обласного бюджету виділять 500 тисяч гривень, решту дофінансує Підгайцівська громада. 

«Будемо сподіватись, що колектив почне активно гастролювати та зможе заробляти кошти на власний розвиток. Тому все залежатиме від менеджменту. Сподіваюсь, «Колосу» вдасться успішно продовжити свою історію і знаю, що в нашій громаді є артисти, які готові долучитися до ансамблю, аби разом прославляти Підгайцівську громаду та Волинь», –
резюмує посадовець.

За підсумками сесії депутатський корпус Підгайцівської сільської ради вирішив прийняти зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Волинської області у комунальну власність Підгайцівської сільської ради комунальну організацію «Заслужений народний ансамбль пісні і танцю України «Колос»», а також майно, яке перебуває на балансі комунального закладу. Разом з тим – перейменувати ансамбль в комунальний заклад «Заслужений народний ансамбль пісні і танцю України «Колос»» Підгайцівської сільської ради та змінити його місце перебування на село Підгайці.

Зі слів Ольги Юц, колектив має у власності автобус та легковий автомобіль, чимало коштів витрачалось на пальне, аби привозити з Луцька артистів на репетиції до Торчина. Тепер діставатись до репетиційної бази буде ближче, адже загальні репетиції «Колоса» відбуваються двічі на тиждень, а усі артисти – аматори, які беруть участь у житті колективу після
завершення свого робочого дня.

Із 50-ти учасників колективу лише 9 – мешканці Торчина. Юрій Кревський пообіцяв: якщо виникне потреба допомогти із довезенням артистів на тренувальну базу у Підгайці, вони зможуть допомогти, адже такі витрати під силу Торчинській громаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 грудня 2021
19:30
10 жовтня 2021
07 жовтня 2021
02 жовтня 2021
13:22
30 вересня 2021
29 вересня 2021
14 вересня 2021
03 серпня 2021
19 липня 2021
26 травня 2021
04 грудня 2020
03 грудня 2020
23 листопада 2020
12:00
09 вересня 2020