Поділитись:

"Робімо красу": як луцька художниця розписує скло

Понеділок, 03 травня 2021, 09:00

В артлокації «Творчий калейдоскоп» тихо звучить музика. Саме тут працює луцька художниця Олександра Гусєва. Переважно вона розписує скло. Також тут можуть займатися як діти, так і дорослі. Інколи організовують дитячі сімейні свята. Олександра зауважує, що так люди починають вчитися цінувати час, проведений разом.

Художниця погодилася розповісти журналістам ІА «Конкурент» про своє захоплення, творчість та красу.

– Розкажіть, з чого усе починалося.

– З подарунка для мами у 2007 році. Я малюю з 5 років, тому у нас вдома було вже багато різних подарунків. Хотілося зробити щось цікаве і нове. На очі мені потрапили фарби для скла. І я вирішила спробувати. І це настільки захопило. Я одразу почала з об’ємного скла. Це був набір келихів.

У 5 років в Молдові я потрапила до майстерні художника, який потім сказав батькам, що цю дівчинку, мовляв, треба вчити. Отож, я таки закінчила художню школу. А вже в Луцьку – художнє училище. А потім навчалися у Києві. Я вважаю, що мені пощастило, бо на моєму шляху зустрічалися такі вчителі, які надихали мене вчитися далі. І тепер склалося так, що сама вчу діток. Років десять тому не погодилася б на це.  Але, виявляється, що я таки це можу.

– А над чим ви працюєте тепер?

– Нова робота – квіти на склі. Напевно, цей набір келихів матиме назву «Іриси». Взагалі я розписую писанки, вази, світильники, підсвічники. У мене була мрія зробити виставку писанок. Але, на жаль, я не знайшла того, хто може мені зробити це за ті гроші, які я можу запропонувати.

– Де ви купуєте скло?

– Є кілька магазинів у Луцьку.

– Олександро, скільки часу вам потрібно, щоб зробити один виріб?

– Це все відносно. Коли мені потрібно зробити щось за три дні, то я сяду і зроблю. Але якщо це робити в задоволення для себе, то це, звісно, довше. Я зараз працюю над серією робіт, вони більш живописні, то одну квіточку я роблю дві години.

– Звідки черпаєте ідеї?

– Якщо це на замовлення, то я ніколи не показую роботи в процесі і не показую ескізи на папері, тому що воно зовсім інший матиме вигляд на склі. Я розпитую про ту людину, для кого роблю виріб. Наприклад, робила замовлення для чоловіка, який підкорив Еверест. Все – цієї інформації мені було достатньо, щоб знати, що я маю робити. Було таке цікаве замовлення для дівчини, яка дуже любить читати «Замок» Кафки. Але вона після прочитання цього твору впадає в депресію. Я мусила перечитати роман, аби зрозуміти, що потрібно. І виконала замовлення так, що воно сподобалося. Інколи просто побачу квітку і мені хочеться перенести її на скло. Або, наприклад, сиджу в гостях і на скатертині сподобається візерунок. Буває, з фотографії малюю. Саме так я намалювала свою першу картинку однієї вулиці. Я дофантазувала і намалювала вулицю, тепер кожен в ній впізнає різні міста.

– У вас є улюблений виріб?

– Картина «Мрія Дитинства. Хвіст павича». У дитинстві я мріяла побачити павича з розпущеним хвостом. Не побачила, але намалювала. Раніше я робила декоративний розпис, навіть ті самі писанки, а зараз більше роблю живописний. І ці роботи мені більше подобаються.

– Часто робите на замовлення?

– Ні, купують рідко. Але я розумію, скільки часу на це витрачаю, і приємно, що є люди, які готові за мою роботу заплатити гроші.

– А що вам треба для роботи?

– Вільний час. Я вчуся планувати свій день. Все є: скло, фарби, пензлик. Але потрібна сонячна погода або багато світла. Тоді легше малювати, по-іншому фарби грають.

– Скільки виробів ви уже зробили?

– У мене все мама рахує. Має навіть спеціальний зошит, у якому все записує. Мені здається, що там більш ніж сотня назв, а це – більшість набори. До речі, у нас тут сімейна локація: мама шиє іграшки, брат Олексій влаштовує святкові концерти, він – музикант, кума Олеся Іщук займається витинанками. А мама у нас батарейка, яка заряджає. Бо саме вона підштовхнула нас: «Робімо красу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 червня 2021
23 квітня 2021
06 квітня 2021
08 лютого 2021
22 листопада 2020
12 січня 2020
28 липня 2019
08 червня 2019
25 квітня 2019
04 квітня 2019
09 березня 2019
06 грудня 2018
06 квітня 2018
05 квітня 2018
14:20