Поділитись:

У старому будинку на Ярощука у Луцьку демонтували дах: що відбувається (фото, відео)

Вівторок, 27 квітня 2021, 11:50

У старому будинку на Ярощука, 12 у Луцьку демонтували дах, зняли вікна і двері. На території вже другий день працює бригада будівельників і привертає увагу лучан. Люди цікавляться, що відбувається із будівлею, яку вже не перший рік місто хоче віднести до числа пам'яток архітектури. 

Місцеві громадські активісти пишуть, що будинок почали зносити, однак, цю інформацію поки ніхто не підтвердив. Журналісти ІА "Конкурент" на місці події побачили, що після того, як демонтували дах, ремонтники прикрили стіни плівкою. 

Очільник управління охорони культурної спадщини Луцькради Олександр Котис не стверджує напевне, що відбувається з будинком, однак каже, що власники будівлі мають повне право зносити її чи проводити будь-які інші роботи. 

"Я думаю, що так, його будуть зносити. Хочуть – та й зносять, що ти тут зробиш... Будинок ніколи не був внесений у перелік пам'яток, він собі звичайний, як і будь-який інший будинок. Його мають право зносити. Ми створили програму, підготували документацію, щоб його у перелік внести, але фактично не подали ще з незалежних від мене причин, і тому воно так і висить до цього часу.  Я не знаю, що вже зараз буде. Ми ще в лютому подавали пропозиції в обласне управління культури, і вони не пройшли", – пояснює він. 

До слова, ВолиньPost інформує, що будинок на вулиці Ярощука, 12 у Луцьку – еталонний зразок житлового будівництва 20-х років ХХ століття, в якому були втілені передові технології будівництва та облаштування. Авторка книги "Архітектура і містобудування Західної Волині 1921-1939 років" Ольга Михайлишин включила будівлю до своєї праці як унікальний зразок індивідуальної житлової забудови, приклад "садибного" стилю, який увібрав давні традиції будівництва на теренах Волині та Речі Посполитої, зокрема місцеве бароко та ренесанс.

За інформацією краєзнавця Вальдемара Пясецького, будували його відомі луцькі підприємці кінця ХІХ – початку ХХ століття Кронштейни. У будинку мешкав лучанин Ян Сушинський – другий президент Луцька, який став співзасновником Волинського музею (нині Волинський краєзнавчий музей), прислужився до розбудови міста після Першої світової війни.

Також будинок був у власності архітектора Казимира Яніцького, який реалізував на Волині низку проектів, найвідомішим із яких є споруда Окружного Земельного Управління, нині тут знаходиться Волинський краєзнавчий музей. За часів радянської влади приміщення використовували як житло для перших осіб області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
27 вересня 2021
24 вересня 2021
23 вересня 2021
16:17