Поділитись:

На заплаві Стиру в Чебенях встановили штучні нерестовища (фото)

Вівторок, 27 квітня 2021, 08:38

На заплаві річки Стир в урочищі Чебені встановили штучні нерестовища.

Про це повідомляє пресслужба Волинського рибпатруля.

25 квітня 2021 року на нерестовій ділянці на заплаві р. Стир в урочищі Чебені Рожищенської тергромади встановили штучні нерестові гнізда. До акції долучилися працівники Волинського рибоохоронного патруля та небайдужі рибалки-любителі.

Всього встановили 70 нерестових гнізд.

Потреба встановлювати штучні нерестовища на водоймах виникає там, де дуже малий рівень рослинності. Такі гнізда допомагають рибі розмножуватись. Вони утримують ікру на однаковій глибині з рівнем води. Встановлюють гнізда для нересту переважно в тих місцях, де відсутні природні нерестові площі. Таким чином ікринкам дають якомога більше шансів на життя.

При установці штучних нерестовищ враховуються екологічні особливості тих видів риб, для яких їх створюють. При цьому беруться до уваги чинники середовища, що впливають на нерест і нормальний розвиток ембріонів, а саме: температурний режим, вміст у воді розчиненого кисню, глибину, площу, швидкість течії, характер нерестового субстрату. Насамперед штучні нерестові гнізда є важливими для відтворення аборигенних видів риб: лящ, плітка, підуст, карась золотий, лин та подібні.

 «Дані заходи допоможуть підвищити рибопродуктивність наших водойм. Адже від того, наскільки успішно та вдало пройде нерест, залежить майбутнє водних біоресурсів», – повідомив начальник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Довідково:

Штучні нерестові гнізда – унікальний і недорогий спосіб поліпшити екологічні умови водойм для відтворення риб. Експлуатація конструкцій нерестових гнізд ґрунтується на використанні біологічних особливостей нересту риб, реалізовується в кілька етапів з урахуванням кліматичних, гідрологічних і температурних факторів водойм. Конструкції гнізд захищають ікру від загибелі, характеризуються високою ефективністю освоєння субстрату та підвищеним виходом життєздатної молоді риб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів